Facebook představuje nové funkce, chce konkurovat nejen Clubhouse

Facebook představuje nové funkce, chce konkurovat nejen Clubhouse
2021-04-19T20:42:47+02:00
• 20. 4. 2021

Zdroj: Facebook

Clubhouse se stále dá považovat za aktuální fenomén, zejména když konkurence ještě nenabídla plnohodnotný produkt, respektive službu. Twitter si zatím pohrává s podobnou funkcionalitou. Facebook před časem se nechal slyšet, že nabídne konkurenční funkce. Nedávno byla uvedena novinka Facebook Hotline, o které jsme si mysleli, že se jedná o odpověď na Clubhouse, ale dnes se ukazuje, že Facebook nabídne funkce v samotné aplikaci.

Clubhouse konečně vyvíjí Android verzi

Nejen o povídání

V první řadě se Facebook chlubí, že kvalita zvuku bude na excelentní úrovni díky pokročilým algoritmům a také umělé inteligenci. Navíc budou k dispozici i hudební stopy. Vše bude integrováno přímo do aplikace Facebook a dle vyjádření nebude problém vyčištění zvuku, byť se budete pohybovat v rušném prostředí města.

Soundbites Audio Creation Tool and Listening Side by Side 890x816x

Zdroj: Facebook

První takovou funkcí, která bude zaměřena na audio stopu, budou nové příspěvky. Už nebude třeba cokoliv psát. Jednoduše nahrajete to, co chcete sdělit svým přátelům nebo sledujícím na Facebooku a odešlete. Zde se společnost asi nechala inspirovat sociální sítí Twitter, která si s touto možností pohrává už nějakou dobu.

Další funkce se týká podcastů. V tomto případě jde čistě o zveřejnění obsahu, který je například nahrán profesionálněji mezi dvěma nebo i více osobami.

Podcasts Listening 890x816x

Zdroj: Facebook

Samozřejmě nesmí chybět i možnost živého audio streamování, což je odpovědí právě na Clubhouse. Facebook je nazývá Live Audio Rooms a funkce bude dostupná ve skupinách. Nebude zde nějaký nový speciální typ místností. Později se ale funkce dostane i do Messengeru. Sice společnost nezveřejnila další detaily, ale dle oficiální grafiky lze usuzovat, že zde budou i odznáčky a možnost se přihlásit o slovo.

Live Audio Rooms Rooms Discovery Stars and Fundraising Side by Side 890x593x

Zdroj: Facebook

Facebook také uvedl, že zde bude možnost monetizace. Uživatelé budou moci přidělit tvůrci hvězdičky, které zřejmě budou placené, ale nabídne se i přímá možnost zaslání peněz. Všechny tyto funkce mají být k dispozici během léta, ale jestli bude ihned i například v Česku, není zatím jisté.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat