Xiaomi Mi 10T Pro; Zdroj: Dotekomanie.cz
Domů » Články »
Baterie je nepostradatelnou součástí každého přenosného zařízení, smartphonů nevyjímaje. Při každodenním používání se tak jedná o nejvytíženější komponent zařízení, při nadměrné zátěži či velkému opotřebení tak hrozí jejich nafouknutí, nebo dokonce exploze. V minulosti jsme se s takovými problémy setkali například u smartphonů Samsung Galaxy Note 7. Xiaomi si ale patentovalo technologii, která má těmto problémům zabránit.
Xiaomi Mi Air Charge aneb nabíjení na několik metrů bez kabelu i podložky
Eliminace problémů baterií
Patent Xiaomi z 23. března s číslem CN112542861A sleduje cyklus nabíjení v reálném čase a podle toho jej přizpůsobuje, uvádí web ITHome. Pokud se tedy nabití baterie blíží ke 100 %, smartphone přejde do stavu tzv. plovoucího nabíjení, který stav baterie pouze udržuje a nepřetěžuje tak akumulátor.
Díky tomu by se tak mělo předejít deformacím baterie, jako nafouknutí, nebo dokonce explozi. Stručně řečeno, zařízení tak plynule přepíná mezi stavem aktivního nabíjení a plovoucího nabíjení. Tato technologie však bude aktivní zejména pokud se zařízení vyskytuje v prostředí s vysokou teplotou, nebo při nabíjení využívající vysoké napětí.
Dnešní technologie jsou však na mnohem lepší úrovni, než v předešlých letech, problémy s bateriemi jsou tak naštěstí již minimální. I přes to chce mít Xiaomi jistotu, proto si patentovalo takovou technologii. Jedná se však pouze o patent, zda se dočkáme podobného druhu nabíjení také v reálném produktu, je prozatím neznámé.
Zdroj: gizmochina.com
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Domů » Články »
Komentáře