Xiaomi si patentuje nový systém, který zabraňuje nebezpečným deformacím baterií

Xiaomi si patentuje nový systém, který zabraňuje nebezpečným deformacím baterií
2021-03-28T08:00:08+02:00
• 28. 3. 2021

Xiaomi Mi 10T Pro; Zdroj: Dotekomanie.cz

Baterie je nepostradatelnou součástí každého přenosného zařízení, smartphonů nevyjímaje. Při každodenním používání se tak jedná o nejvytíženější komponent zařízení, při nadměrné zátěži či velkému opotřebení tak hrozí jejich nafouknutí, nebo dokonce exploze. V minulosti jsme se s takovými problémy setkali například u smartphonů Samsung Galaxy Note 7. Xiaomi si ale patentovalo technologii, která má těmto problémům zabránit.

Xiaomi Mi Air Charge aneb nabíjení na několik metrů bez kabelu i podložky

Eliminace problémů baterií

Patent Xiaomi z 23. března s číslem CN112542861A sleduje cyklus nabíjení v reálném čase a podle toho jej přizpůsobuje, uvádí web ITHome. Pokud se tedy nabití baterie blíží ke 100 %, smartphone přejde do stavu tzv. plovoucího nabíjení, který stav baterie pouze udržuje a nepřetěžuje tak akumulátor.

Díky tomu by se tak mělo předejít deformacím baterie, jako nafouknutí, nebo dokonce explozi. Stručně řečeno, zařízení tak plynule přepíná mezi stavem aktivního nabíjení a plovoucího nabíjení. Tato technologie však bude aktivní zejména pokud se zařízení vyskytuje v prostředí s vysokou teplotou, nebo při nabíjení využívající vysoké napětí.

Xiaomi Mi 11

Zdroj: Xiaomi

Dnešní technologie jsou však na mnohem lepší úrovni, než v předešlých letech, problémy s bateriemi jsou tak naštěstí již minimální. I přes to chce mít Xiaomi jistotu, proto si patentovalo takovou technologii. Jedná se však pouze o patent, zda se dočkáme podobného druhu nabíjení také v reálném produktu, je prozatím neznámé.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat