Xiaomi Mi Air Charge aneb nabíjení na několik metrů bez kabelu i podložky

Xiaomi Mi Air Charge aneb nabíjení na několik metrů bez kabelu i podložky
2021-01-29T06:36:59+02:00
• 29. 1. 2021

Mi Air Charge; Zdroj: Xiaomi

2

Výrobci se v poslední době hodně zaměřili na samotné displeje smartphonů společně na fotografické schopnosti. Není problém si dnes pořídit mobil s ukrytou kamerou pod displejem, periskopickým zoomem nebo se 120W nabíjením. Nějakou dobu se mluvilo o budoucnosti, kdy budeme moci nabíjet mobilní telefon napříč prostorem bez kabelu nebo nějaké speciální podložky pro bezdrátové nabíjení. Budoucnost přichází právě teď, jelikož společnosti Xiaomi přišla s novou technologií Mi Air Charge.

Mi Air Charge

Představte si, že přijdete do místnosti, kde je umístěná speciální nabíjecí stanice, ale nemusíte mobil nikam přikládat, nebo připojovat kabel. Mobil se prostě z ničeho nic začne nabíjet. Právě takto jednoduše se dá popsat nová technologie společnosti Xiaomi. Mi Air Charge není absolutní revolucí, jelikož podobné technologie byly prezentovány již několikrát, ale zatím se ani jedna nedostala do komerčního produktu. Vstupem Xiaomi se to zřejmě změní.

Lark20210129 110720 700x394x

Mi Air Charge; Zdroj: Xiaomi

Nečekejte zázraky. Mi Air Charge zvládá nabíjet mobilní telefon pomocí 5 W, takže na pomalé doplnění energie to zcela dostačuje. Společnost se nechala slyšet, že chce tuto technologii nabídnout i pro chytré příslušenství, takže v budoucnu byste si mohli nechat nabíjet i chytré hodinky a cokoliv dalšího.

Asi byste si mysleli, že místnost s takovou nabíječkou se pomalinku přemění v mikrovlnou troubu, ale Xiaomi vysvětluje, že je zde použito velké množství antén. Například stanice jich má 144 a samotný mobil potřebuje 14. Některé slouží k přesnému určení polohy zařízení, aby došlo k zaměření samotného signálu. Ten využívá milimetrovou technologii, která je nasměrovaná na mobil. Antény v něm umístěné následně převedou signál na energii pro nabíjení. Xiaomi neuvedlo přesně, na kolik metrů lze nabíjet. V oficiální zprávě se uvádí, že Mi Air Charge funguje na několik metrů.

Lark20210129 110714 600x338x

Mi Air Charge; Zdroj: Xiaomi

V tuto chvíli není jasné, kdy se objeví první produkt. Xiaomi jen uvedlo, že letos ještě nebude uveden smartphone s Mi Air Charge. Lze tedy předpokládat, že v roce 2022 bude minimálně jeden smartphone k dispozici, který budete moci takto nabíjet.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Skácel

31. 1. 2021, 0:55

Pane Šraiere, konečné vidím, že tady nejsou jen „frajeři“ bez mozku a znalostí problematiky bezdrátového přenosu elektrické energie. Konečně někdo, kdo neskáče na špek rádoby „odborným“ redaktůrkům, kteří bez znalostí pouze papouškují sice cizí, ale stejné hlupáky, jako jsou sami! Pokud by to bylo možné, vyřešil by to už dávno jiný borec, Nikola Tesla a svět by nemusel být tak zadrátovaný, jak je! No ale, komu není z hůry dáno, v apatice nekoupí a píše o něčem čemu vůbec nerozumí, jako hloupý! A s tím 0,5% účinnosti, si myslím, nejste v tomto případě vůbec daleko od pravdy!

Petr Šraier

30. 1. 2021, 15:53

Aneb proč nebýt první, kdo bude nabíjet s 0,5% účinností, že? Vždyť přeci správně zastrčit USB-C konektor je tak strašně komplikované.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat