reklama

Samsung chystá nový typ ohebného smartphonu

Samsung chystá nový typ ohebného smartphonu
2021-03-27T19:30:09+02:00
• 27. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nejnovější segment trhu se smartphony se věnuje zařízením s ohebným displejem. K dispozici jsou menší véčka, i tablety, které lze přelomit. Zatím si společnosti pohrávají s technologiemi i konstrukcemi. Dokonce zde máme již první mobil s rolovatelným displejem. Samsung je v této oblasti trochu konzervativnější, ale zřejmě se dočkáme zcela nového typu.

Když jedno přelomení nestačí

Tento rok se dočkáme véčkového mobilu s ohebným displejem, tedy nástupce Galaxy Z Flip (recenze). Bude také uvedena další generace zařízení Fold, tedy menšího tabletu, který lze složit do podoby smartphonu, případně naopak. Letos ale nemusíme očekávat Galaxy Note. Místo toho se zřejmě dočkáme třetího typu mobilu s ohebným displejem.

Galaxy Z Fold 2 – beta verze budoucnosti [recenze]

Magazín Nikkei Asia získal informace, že Samsung pracuje na smartphonu nebo tabletu s dvojitým ohybem. Nejedná se o nějak velké překvapení, jelikož Samsung má na svém kontě již několik patentů, dokonce s trojitým ohybem. U zařízení s dvojitým se dá jen spekulovat, jak bude novinka vypadat.

Galaxy Z Fold 2

Galaxy Z Fold 2; Zdroj: Dotekomanie.cz

Jedna z možností je, že se bude skládat jako harmonika. V takovém případě by mohlo být zařízení vybaveno jen jedním ohebným displejem, kde by nebylo nutné mít sekundární panel. Zde ale bude problém s odolností plochy, která bude vystavěna okolním vlivům.

Kvůli nedostatku čipů Samsung zvažuje odložení nového Galaxy Note na rok 2022

Další teoretickou variantou může být jeden velká displej, jehož boční strany půjde přeložit, díky čemuž vznikne ochrana hlavního ohebného panelu. V takovém případě bude potřeba sekundárního panelu. Musíme si počkat, kterou cestou se nakonec Samsung vydá a jak odliší nový typ od stávajících.

Zdroje: androidheadlines.com, asia.nikkei.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim