reklama

Google snižuje provizi, vývojáři více vydělají

Google snižuje provizi, vývojáři více vydělají
2021-03-17T08:00:32+02:00
• 17. 3. 2021

Autor: Přemysl Vaculík; Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud jde o vývoj aplikací pro platformu Android, tak vstupní náklady jsou nižší než u Applu. Navíc není potřeba platit roční poplatek. Obě firmy si ale berou procenta z každého prodeje. Minulý rok zavedl Apple změnu, v rámci které snížil svou provizi z 30 % na 15 % za určitých podmínek. Google oznámil, že provede podobnou změnu.

Apple upravuje provize pro vývojáře

Výhoda pro 99 %

Do této chvíle si bral provizi 30 % z výdělku vývojáře. Jednoduše řečeno, pokud jste za aplikaci zaplatili například 100 Kč, Google si vzal 30 % a vývojáři poslal 70 Kč. To se od 1. července mění a svou provizi Google snižuje na 15 %. I zde ale bude platit podmínka, jen v trochu jiném podání, aspoň podle vyjádření společnosti.

VRtfrDXq 400x400 265x265x

Zdroj: Google

Nová sazba 15 % bude platit jen pro vývojáře či společnosti s obratem do jednoho milionu dolarů. Nad 1 milion dolarů se provize vrací na 30 %. Dle vyjádření Googlu se tato změna dotkne 99 % vývojářů po celém světě, kteří zaznamenají vyšší příjmy ze svých aplikací.

Google také uvedl, že vývojáři s výdělkem nad jeden milion dolarů si vystačí s aktuální sazbou 30 % a že jejich byznys je soběstačný. Samotní uživatelé asi nezaznamenají snížení cen, byť je to možné. Spíše se dá očekávat, že vývojáři asi budou více investovat do vývoje.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim