Apple upravuje provize pro vývojáře

Apple upravuje provize pro vývojáře
2021-03-16T16:20:02+02:00
• 18. 11. 2020

Zdroj: Apple

Vydávat aplikace v oficiálních obchodech může být lukrativní byznys pro vývojáře, ale vše má svou cenu. Apple se rozhodl, že opět upraví systém provizí pro vývojáře, ale nebude to bez podmínek. Nelze ale očekávat, že by se snížila cena aplikací, byť někteří k tomu mohou přistoupit.

Apple a provize

Aktuální systém vývoje softwaru pro Apple zařízení je pro samotnou společnost dosti lukrativní. Pakliže se rozhodnete vyvinout aplikaci a poskytnout ji zdarma pro všechny uživatele, připravte se na roční poplatek ve výši 2 799 Kč. Pokud se rozhodnete zpoplatnit svou aplikaci, tak z každé provedené platby si Apple vezme 30 %. Nějakou dobu zde ale platí výjimka, že pokud aplikace podporuje automatické obnovení předplatného, tak ve druhém roce se sníží provize pro Apple na 15 % u jednotlivých uživatelů.

Apple One

Zdroj: MacRumors

Nyní zde máme novinku, kdy Apple si bude účtovat 15 % provize u všech aplikací dané společnosti nebo vývojáře, pokud se vleze s ročním příjmem do 1 milionu dolarů. Pravidla vzejdou v platnost od 1. ledna 2021 a samotné rozhodnutí o výdělku bude vycházet z předchozího roku, tedy v tomto případě z roku 2020.

Jakmile konkrétní účet překročí hranici 1 milionu dolarů za rok, tak se opět zvedne provize pro Apple na 30 %. Je evidentní, že Apple se snaží nechat menší vývojáře vydělat více. Na druhou stranu to přilije olej do ohně ve sporech kolem výše provizí. Aktuální situace se například nelíbí Spotify a dalším společnostem.

Tyto změny jsou zřejmě také s ohledem na nedávné novinky s procesory Apple M1, na kterých jde možné instalovat a spouštět standardní aplikace pro iOS.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat