reklama

Google otevírá Tiles ve Wear OS pro vývojáře

Google otevírá Tiles ve Wear OS pro vývojáře
2021-03-14T19:25:13+02:00
• 15. 3. 2021

Zdroj: Google

Google sice koupil společnost Fitbit, ale zatím nelze pozorovat nějak významný posun nebo změny v rámci strategie. Mnozí očekávají, že Google představí vlastní hodinky, a možná se tak jednou stane. Dle dostupných informací se na nich pracuje. Mezitím se Google snaží starat o systém Wear OS, a ačkoliv nedávno zavedl nové restrikce, vývojáři nově dostávají šanci vyvinout nové Tiles.

Google Fit dostává nový vzhled pro WearOS

Tiles pro vývojáře

V roce 2019 Google představil u systému Wear OS takzvané Tiles. K nim se dá dostat gestem zprava doleva na hlavní obrazovce a skoro působí jako náhrada za ciferník. Spíše bych tuto funkci nazval jako alternativou pro widgety, akorát na malém displeji. Do této chvíle se nabízí jen od aplikací z dílny Googlu, ale to se zřejmě změní.

Google totiž představil knihovnu Jetpack Tiles pro vývojáře. Ta se sice stále nachází v alfa verzi a ještě je nutné udělat hodně práce, ale vývojáři mohou začít vytvářet vlastní Tiles pro hodinky. Dá se očekávat, že toho nejvíce využijí výrobci a budou ještě více obohacovat hodinky o své vlastní aplikace s Tiles.

final 604b96c373a68300b7cfa2c2 502404 740x740x

Zdroj: Google

Zatímco již nyní mohou vývojáři pracovat na vlastních Tiles, samotní uživatelé je budou moci využít až na jaře s aktualizací od Googlu. Zřejmě se dočkáme ještě dalších novinek u Wear OS, ale zatím není jasné, co si Google připravil.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim