reklama

Youtube vylepšuje premiéry

Youtube vylepšuje premiéry
2020-12-05T11:30:34+01:00
• 5. 12. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Youtube bylo dříve místo jen pro sdílení videí, ale postupem času se z této služby stal poměrně silný nástroj, který obsahuje nejrůznější pořady, využívá se k představování novinek a také se zde najdou celovečerní filmy a také seriály. Už od roku 2018 se nabízí funkce premiér, která má za úkol nalákat diváky a dát jim přesný čas zveřejnění videa. Nyní se dočkáme nových funkcí, které mohou využít tvůrci.

Premiéry na Youtube

Pokud se nyní přihlásíte k upozornění na premiéru nebo už rovnou čekáte u konkrétního videa, tak ke spuštění dojde ve stanovený čas. Nic velkého se zde nedělo. Tvůrci ale budou moci nastavit odpočet z předvolených vzhledů. K dispozici bude několik typů, které diváci uvidí těsně před premiérou videa.

ezgif 2 17d3d822061b 400x225x

Zdroj: Youtube

Další novinka se týká samotného naplánování premiéry. Nově bude možné zakomponovat ukázku, tedy trailer. Ta se bude přehrávat, dokud nedojde ke zveřejnění. Samotná ukázka může být dlouhá od 15 sekund do 3 minut a po přehrání se ukáže nabídka k upozornění na premiéru.

ezgif 2 24b01adc9ede 400x225x

Zdroj: Youtube

Poslední novinka se jmenuje Live Redirect, což je v podstatě možnost vysílání živého přenosu před samotnou premiérou. Nebude ale ukončena v nutnosti spustit kýžené videa v daný čas. Jakmile živý přenos skončí, diváci jsou automaticky přesměrováni a mohou začít sledovat premiéru.

Live Redirect a upoutávky jsou již nyní dostupné pro tvůrce, ale je potřeba minimálně 1000 odběratelů. Odpočty se objeví až později.

Zdroje: blog.youtube, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim