reklama

Google Street View se otevírá všem, můžete přispět

Google Street View se otevírá všem, můžete přispět
2020-12-03T14:59:27+01:00
• 3. 12. 2020

Zdroj: Google

Minulý měsíc se objevila informace, že by služba Street View od Googlu nemusela být závislá jen na specializovaných kamerách a společnostech, aby docházelo k rozšiřování. Objevily se náznaky, že by mohl kdokoliv přispět a nahrát svůj pohled na svět do této služby. Nečekali jsme, že by se novinka objevila nějak brzy, ale nakonec ji zde máme.

Google Street View

Google dnes představil novou verzi aplikace, která sice má modernější vzhled, ale hlavně rozšiřuje možnosti přispívání. Původní verze vyžaduje 360° kameru nebo jiné specializované zařízení. Nová verze již disponuje jednoduchým tlačítkem nahrávání, kde v podstatě vidíte celý obraz v jednom okně a v rohu je ukázaná mini mapa.

ezgif 3 cc28dafde634 300x300x

Zdroj: Google

Sice celé prostředí vypadá, že dochází k nahrávání videa, ale ve skutečnosti se pořizuje mnoho snímků. Kromě tlačítka pro začátek a konec nahrávání, případně ukazatel času, je k dispozici také informace o ušlé vzdálenosti. Abyste mohli přispívat, je nutné, aby vaše zařízení mělo ARCore pro rozšířenou realitu, respektive aby byla podpora. Nezáleží na tom, kolik máte foťáků na mobilu. O vše se postará pokročilý software.

ezgif 3 909b8dee34d5 132x300x

Zdroj: Google

Díky této novince se značně rozšíří Street View, a to i do míst, kam zatím nemohly specializované vozy a jiná zařízení pro záznam.

logo-app Street View v Mapách Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim