reklama

Google Fotky Memories nově také jako tapeta na displej

Google Fotky Memories nově také jako tapeta na displej
2020-12-03T16:30:00+01:00
• 3. 12. 2020

Zdroj: Google.com

2

V září minulého roku jsme se dočkali určité verze Stories v aplikaci Google Fotky, ale zde jde o automaticky generovaný obsah založený na vašich fotografií. Vše je vybráno algoritmem a nabízeno jako vzpomínka. Ostatně funkce se jmenuje Memories. Nyní Google našel další využití pro tento obsah, než ho jen mít v samotné aplikaci.

Google Fotky a tapety

Android nabízí nejrůznější možnosti v rámci uzpůsobení, kam spadají i nejrůznější tapety. Nastavení si vlastního snímku na pozadí obrazovky je k dispozici velmi dlouho, v podstatě od začátku, ale nově se nyní přidává aplikace Google Fotky. Konkrétně potřebujete verzi 5.22, abyste měli novou funkci k dispozici.

S novou verzí Google Fotek budete moci nastavit živou tapetu postavenou právě na funkci Memories. Nová možnost se nachází přímo v nastavení tapet u všeho smartphonu, kde v sekci živé tapety bude nová možnost pod názvem Memories.

Google Photos Memories Live Wallpaper 996x800x

Zdroj: xda-developers.com

Po kliknutí se vám ukáže první snímek vybraný algoritmem aplikace. Zde již budete moci nastavit novou tapetu, kde se budou střídat vaše snímky, případně můžete otevřít aplikaci Google Fotky. Bohužel zde není jakákoliv další možnost nebo nastavení snímků.

Zdroje: xda-developers.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Fili Flyjo

16. 12. 2020, 12:10
Android aplikace

Fungovalo to 2 dny. Pak tahle fce zmizela.

Vítězslav Vaculík

4. 12. 2020, 9:34
Android aplikace

TADY MY DVA co nejsme kočka.
Tapetu je asi lepší nahodit ručně, než spoléhat na A.I.
I když, pravda, možná, že by pro mnohé bylo pohodlnější nechat to mašině. Jenže vlastní vůle je vlastní vůle a naše tapetová kočka by mohla chtít změny… nebo setrvalý stav. Tak máme na tabletech naši Maličkou kočičku Acolmiztli Dženďušku i tam, kde mnozí skřípou zuby nad tmavým režimem. Šetří to oči a nepřivolává depresi.
Doufáme, že novinka nám nepokazí zážitek z práce jaksi nevyžádaně, jak to má strejda G občas ve zvyku, když samovolně aktualizuje.

Autor *1930 je emeritní vysokoškolský učitel ( filosofie, logika, kybernetika). Díky Bohu a této technice ještě nestihl stařecky zblbnout.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim