reklama

macOS Big Sur bude k dispozici 12. listopadu

macOS Big Sur bude k dispozici 12. listopadu
2020-11-11T16:30:00+01:00
• 11. 11. 2020

Apple na své poslední podzimní keynote oznámil, že se macOS Big Sur dostane mezi širokou veřejnost ve čtvrtek 12. listopadu – konečně. Firma s touto zprávou přišla na konferenci One More Thing, na které mimo jiné představila první Macy s procesory M1 (Apple Silicon). 

Nový 13palcový MacBook Pro uveden, nabízí ARM procesor s 20hodinovou výdrží baterie

macOS Big Sur konečně už ve čtvrtek

macOS Big Sur byl představen už na WWDC v červnu a dlouhou dobu se čekalo, než jej Apple zpřístupní klasickým uživatelům. Není to u Applu obvyklé, protože většinou aktualizaci Mac systému zveřejní po pár týdnech od vydání finální verze iOS. 

Apple představil nový MacBook Air s ARM procesorem, zaujme dlouhou výdrží baterie až 18 hodin

Nicméně, zbrusu nový systém pro Macy přinese přepracovaný vzhled. Apple dokonce tvrdí, že se jedná o největší designovou změnu od zavedení Mac OS X. To tedy zahrnuje zaoblené rohy oken a ikon. 

macOS Big Sur

Zdroj: MacRumors

Ačkoliv změny nejsou na první pohled enormní, vše má svůj relativní smysl. Uživatel by měl mít podobnou zkušenost z používání, jako z iPadOS – akorát mnohem lepší, samozřejmě. Tím se snažím říci, že se macOS a iPadOS už tolik lišit nebudou, alespoň po designové stránce. To bude do budoucna výhoda pro migrující uživatele z macOS na iPadOS, případně naopak. 

Mac mini též získává ARM procesor Apple M1

K dispozici tak jsou světlejší okna s další průsvitností, průsvitnější dok, ikony aplikací s novým jednotným tvarem, přepracované zvuky systému a další. Přítomna je také obnovená lišta nabídek s přístupem k přizpůsobitelnému ovládacímu centru, kde najdeme Wi-Fi, Bluetooth a AirDrop, jas klávesnice, režim Nerušit, tmavý režim, úroveň zvuku a další. Podobně je přepracován i Notification Center s více interaktivními oznámeními seskupenými podle widgetů ve stylu aplikace a iOS s přizpůsobením ve třech různých velikostech.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim