reklama

Začíná integrace Messengeru do Instagramu aktualizováno

Začíná integrace Messengeru do Instagramu [aktualizováno]
2020-08-17T14:15:43+02:00
• 17. 8. 2020

Zdroj: The Verge

3

Aktualizováno 17. 8.

Informovali jsme vás i začátku propojení komunikačních funkcí Messengeru do Instagramu, ale věděli jsme, jak prostředí konkrétně vypadá, a ani kdy bude funkce kompletní k dispozici. Web AndroidPolice nyní informuje, že novinka se objevuje na globální úrovni, přičemž je zřejmě rozfázovaná do několika vln. Facebook pravděpodobně aktivuje novou možnost u uživatelů skrze své servery. Jednoduše se dá říci, že Instragram má místo DM rovnou celý Messenger. Novinka se objevuje na Androidu i iOS, takže stačí nyní čekat, až se vám nabídne.

instagram new chat 3 720x1280x instagram new chat 1 1080x1715x

Zdroj: androidpolice.com

Původní článek 16. 8.

Na začátku minulého roku společnost Facebook oznámila, že dojde k propojení komunikačních služeb Messenger, Instagram a WhatsApp. V tomto případě nemá vzniknout nová aplikace nebo služba, jen bude možné komunikovat napříč aplikacemi, takže uživatelé budou moci například z WhatsApp napsat uživateli, který je na Messengeru. Například Messenger a Instagram mají již jednu funkci společnou, ale jednalo se jen o začátek. Nyní zde máme další novinku u těchto služeb.

Instagram a Messenger

Ještě minulý rok došlo na oznámení, že do Instagramu zamíří technologie z Messengeru. Facebook celou dobu pracoval na technickém zázemí, aby propojení mohlo být napříč službami realizovatelné. Ostatně obě platformy používaly odlišné možnosti a funkce.

Nyní se začala u některých uživatelů objevovat aktualizace v aplikaci Instagram, která slibuje nové možnosti v rámci soukromé konverzace. Například lze reagovat pomocí emoji nebo barevné chaty. Jak je vidět na obrázku níže, uživatel může přijmout novou aktualizaci, případně ji odmítnout, ale předpokládáme, že následně bude povinná.

instamessengermerge00 1220x813x

Zdroj: The Verge

Po aktualizaci se změní ikona soukromých zpráv a indikuje, že je k dispozici Messenger. Bohužel zatím nemáme k dispozici více obrázků, jelikož se jedná jen o informaci. Novinka má být aktivní později. Zatím tedy můžeme říci, že z Instagramu se stává v podstatě klient pro Messenger, přičemž dosavadní komunikace bude zachována.

Image from iOS 1242x587x

Zdroj: The Verge

V tomto případě je přechod poměrně jednodušší. Otázkou je, jak bude vypadat propojení těchto dvou služeb s WhatsApp. Facebook musí řešit integraci stejných funkcí a podporu pro ty, co nejsou obsaženy v dalších službách. Předpokládáme, že celý proces propojení a nasazení u uživatelů zabere ještě několik měsíců. Zatím není stanovený termín, do kdy má být vše hotové.

Zdroje: theverge.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Bude na to potřeba účet na Messengeru?

Přemysl Vaculík

VIP 17. 8. 2020, 16:36

Právě že ne, ale budeš moci z Instagramu komunikovat s kýmkoliv z Messengeru.

Martin Graulich

16. 8. 2020, 16:16

By bylo supe, kdyby se programy od FB propojili :) kéž by mohla být jedna registrace přes mobilni číslo a tu používat v mém případě na Messengeru a má WhatsApp byl by spokojen

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim