reklama

Viber vylepšuje boj proti spamu a upravuje vyhledávání

Viber vylepšuje boj proti spamu a upravuje vyhledávání
2020-08-22T15:00:31+01:00
• 22. 8. 2020

Zdroj: Viber

Viber nedávno získal vylepšení u mizejících zpráv a nyní se soustředil na úpravu soukromí, respektive se jedná o jeden z nástrojů, jak bojovat proti spamu. Také se zaměřil na lepší vyhledávání kontaktů.

Viber ukončuje spolupráci s Facebookem v rámci #StopHateforProfit

Viber a novinky

Komunikační platforma Viber musí bojovat s nevyžádanými zprávami jako každá jiná. V tomto ohledu zavádí novinku, která dá možnost uživateli si nastavit, kdo jej může zařadit do skupinové konverzace. V samotném nastavení aplikace, v sekci soukromí, lze nově nastavit, že do skupinové konverzace vás může přidat kdokoliv, nebo jen uživatel z kontaktů. Pokud necháte možnost Kdokoliv, tak nové pozvánky se již nezobrazí v seznamu chatů. Budou k dispozici ve složce Žádosti o zprávy.

2020 08 22 111456 1440x2960x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Další novinka se týká vyhledávání, kde nově můžete zadávat přímo jména. Zde se ale myslelo na soukromí a dokud nedojde k potvrzení samotného propojení, neuvidíte telefonní číslo (pokud ho sám uživatel nebude sdílet), online stav a nebude možné uživateli zavolat. Samozřejmě je zde možnost nastavení soukromí, kde jednoduše můžete zakázat možnost dohledání dle jména.  Všechny tyto novinky budou dostupné postupně a až následně dojde ke spuštění na globální úrovni.

“Uživatelé rádi rozšiřují svou síť kontaktů, zároveň ale nechtějí být spamování. Snažíme se proto najít optimální řešení, abychom jim umožnili komunikovat s širokou škálou kontaktů při zajištění jejich bezpečnosti a soukromí,” řekl Ofir Eyal, COO ve společnosti Viber.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim