reklama

Viber získává vylepšení mizejících zpráv aktualizováno

Viber získává vylepšení mizejících zpráv [aktualizováno]
2020-07-08T17:40:23+01:00
• 8. 7. 2020

Zdroj: Viber

3

Aktualizováno 8. 7.

Před několika měsíci došlo na oznámení funkce mizejících zpráv u komunikační platformy Viber. Až nyní nám české zastoupení společnosti Rakuten, která stojí za službou Viber, potvrzuje dostupnost pro všechny uživatele v České republice. K aktivaci stačí kliknout na ikonku hodin ve spodní části obrazovky v jakémkoliv chatu a vybrat si čas, po jakém má zpráva zmizet.

Původní článek 23. 4.

Na trhu najdeme větší množství komunikační aplikací, přičemž se předhánějí nejrůznějšími bonusovými funkce, nálepkami a jinými vychytávkami. Hlavní lákadlem je ale čím dál více soukromí a zabezpečení. Komunikační platforma Viber nyní přidává další novinku, kterou možná následně najdeme u konkurenčních aplikací.

Viber a mizející zprávy

Většina komunikačních aplikací nabízí možnost tajných konverzací, které se neukládají. V této oblasti se nabízí také dočasné zprávy, jinak řečeno, lze navíc nastavit, po jaké době dojde k odstranění na obou komunikujících stranách. Nyní společnost oznámila, že mizející zprávy budou dostupné ve všech typech konverzací. Nebude tak potřeba pokaždé vytvářet novou tajnou konverzaci.

Screenshot 4 1333x1045x

Zdroj: Viber

Nastavit lze dočasnost od 10 nebo 30 sekund, až po hodiny, jak je vidět na snímku níže. Firma přitom uvádí, že takovou možnost bude možné nastavit i na dny. Samotný odpočet se zahájí až v momentu, kdy druhá strana zprávu zobrazí.

Screenshot 5 732x311x

Zdroj: Viber

Samozřejmě se nabízí, že druhá strana si může udělat snímek obrazovky, ale tato událost je zaznamenána a je o ní následně záznam v komunikaci.

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit novinku, a to uvedení mizících zpráv do všech konverzacích dvou uživatelů. Poprvé byly mizící zprávy uvedeny v roce 2017 jako součást „tajných“ konverzací. Od té doby se stalo evidentní, že podobná funkce, která zajišťuje utajení, by měla být součástí běžných chatů. Novinka zahrnuje i to, že ve chvíli, kdy adresát udělá fotografii obrazovky s mizící zprávou, přijde odesílateli upozornění. Jde o další krok na naší cestě, jak se stát nejbezpečnější komunikační aplikací na světě,” řekl Ofir Eyal, COO Viber.

logo-app Viber Viber Media S.à r.l. Zdarma ANDROID logo-app Viber Messenger – Text & Call Developer Zdarma iOS

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Vis Maior

23. 4. 2020, 17:08

Přemku a od které verze?

Přemysl Vaculík

VIP 23. 4. 2020, 17:49

Bohužel nevím.

Vis Maior

23. 4. 2020, 17:02

Viber je prostě dokonalý a o stupně dál než whatsapp a to funkcemi, vzhledem i doplňky . Škoda že většina ovcí ho používá zřejmě proto že „from Facebook“

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim