reklama

Bezdrátové Android Auto přijde s Androidem 11

Bezdrátové Android Auto přijde s Androidem 11
2020-08-22T16:30:36+01:00
• 22. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Android Auto je systém pro propojení smartphonu a auta, v rámci kterého můžete mít větší možnosti během řízení. Kromě navigace se nabízí i další funkce a aplikace. Do této chvíle bylo propojení realizovatelné jen pomocí USB kabelu, přičemž bezdrátové řešení se nabízelo jen u malého počtu zařízení. To se změní s uvedením Androidu 11.

Android Auto a bezdrátové propojení

Bezdrátová možnost propojení mobilního telefonu a auta v rámci systému Android Auto je možné již dva roky, ale možnost se týkala jen mobilů od Googlu a Samsungu s Androidem 10, případně smartphonů Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a Note 8 s Androidem 9.0. Android 11 vše změní, jelikož se stane funkce běžně dostupná i na dalších zařízeních. Bohužel je zde několik podmínek.

androidauto google 1640x917x

Zdroj: Google

V základu budete muset mít telefon s Androidem 11 a podporou 5GHz Wi-Fi, skrze kterou je propojení realizováno. Bohužel Google uvádí, že pro obyvatele EU bude možnost pravděpodobně limitována skrze regulaci týkající se používání 5GHz bezdrátových sítí v autě. Navíc tato možnost nebude primárně dostupná v zemích jako Japonsko a Rusko.

Google otevírá Android Auto pro nové aplikace třetích stran včetně navigace

Bohužel Android Auto není oficiálně podporováno i v Česku, byť je k dispozici čeština. Zeptali jsme se Googlu, jestli nedošlo k nějaké změně a nechystá se oficiální podpora, ale odpověď byla stejná jako v letech minulých. Zatím tedy musíme čekat, až dá Google zelenou. V opačném případě si můžete například stáhnout aplikaci z APK Mirror.

Zdroje: neowin.net, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Stavic

12. 11. 2020, 15:28

Tak na to se moc těším, protože Android Auto už si chci docela dlouhou dobu nainstalovat do svého automobilu, avšak po přečtení Vašeho článku mne utvrdilo v tom, že si ještě chvilku počkám :-) Řeším teď pořád něco s autem, zrovna v tomto týdnu jsem například objednával nové pneumatiky z https://www.pneuok.cz/ , teď mě čeká ještě STK, tak snad zbyde energie i na SW.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim