Viber ukončuje spolupráci s Facebookem v rámci #StopHateforProfit

Viber ukončuje spolupráci s Facebookem v rámci #StopHateforProfit
2020-06-26T11:30:30+02:00
• 26. 6. 2020

Zdroj: Viber

Aktuální situace v USA není příznivá, a teď nemyslíme onemocnění COVID-19. Protesty nejen v USA se zaměřují na rasismus. Vzniklo hnutí Black Lives Matter (Wiki), které upozorňuje na případy zvýšeného policejního násilí, rasové nerovnosti a systematického rasismu vůči černochům. Kromě toho zde máme také kampaň #StopHateforProfit, která jde proti Facebooku, přičemž se zapojuje komunikační platforma Viber společnosti Rakuten.

Viber bez Facebooku

Kampaň #StopHateforProfit vznikla na popud dění ve společnosti Facebook, která například označila Breitbart News za ověřený zdroj informací nebo The Daily Caller za kontrolora faktů. Jsou zde ale náznaky a zřejmě i důkazy, že tyto publikace se přiklánějí a dokonce spolupracují s rasistickými skupinami. V rámci #StopHateforProfit se zapojují nejrůznější společnosti, které se dohodly, že v červenci nebudou nakupovat jakoukoliv reklamu na Facebooku.

Djamel Agaoua Viber’s CEO 853x1280x

Djamel Agaoua, CEO Viber

Tímto krokem chtějí donutit Facebook jednat, aby omezil šíření nenávistného obsahu. Firmy obviňují tuto Facebook, že jí jde především o finance. Společnost Rakuten se přidává ke kampani a přerušuje jakékoliv vazby s touto sociální sítí. Došlo ale k rozhodnutí, že kroky proti Facebooku půjdou dál a dotknou se samotné platformy Viber.

“Facebook nadále ukazuje, že nerozumí své roli v dnešním světě. Od zneužití osobních dat, přes nedostatečnou bezpečnost komunikace, až po neschopnost přistoupit k potřebným krokům, které by ochránily veřejnost od nenávistné rétoriky, Facebook zašel moc daleko. Nejsme ten, kdo rozhoduje o pravdě, ale to, že lidé trpí kvůli šíření nebezpečného obsahu, je skutečnost a společnosti k tomu musí zaujmout jasné stanovisko.” , Djamel Agaoua, CEO Viber

Ze samotné aplikace dojde k odstranění obsahu z Facebooku, samotné Facebook SDK a také služba GIPHY, kterou Facebook koupil. Celý proces započne na začátku července, takže následná aktualizace aplikací již nebude obsahovat cokoliv spojeného s touto sociální sítí.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat