reklama

Oficiálně: Galaxy Buds Live aneb fazolky do uší

Oficiálně: Galaxy Buds Live aneb fazolky do uší
2020-08-05T16:00:03+01:00
• 5. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Většina bezdrátových sluchátek přichází s poměrně standardním designem, byť třeba od Applu jsou svým způsobem ikonické. Samsung si jde ale tak trochu svou cestou a například poslední Galaxy Buds si jen tak nespletete s jinými modely. Tak tomu bude i u dnešní novinky Galaxy Buds Live. Na první pohled připomínají fazolky, ale pokud jsou v krabičce, napadá nás označení ledvinky. Na designu si Samsung rozhodně nechal záležet, ale i na samotných funkcích.

Galaxy Buds Live

U bezdrátových sluchátek jde samozřejmě o zvuk a Samsung se zde dost chlubí pokročilejšími funkcemi. Příznivce aktivního potlačení hluku (ANC) můžeme potěšit, jelikož je tato funkce k dispozici u Galaxy Buds Live. Ostatně disponují dvěma vnějšími a jedním vnitřním mikrofonem. Zakomponovaný systém redukuje zvuky pod frekvencí 700 MHz, kam spadá například veřejná doprava. ANC jde i vypnout, pokud chcete šetřit baterii.

Galaxy Buds Live Galaxy Buds Live

Zdroj: Dotekomanie.cz

V oblasti poslechu Samsung spolupracoval s AKG a mimo jiné si připravil i vlastní kodek pro zvýšení kvality poslechu. Jedná se o proprietární řešení a nabízí variabilní bitrate (od 96 do 512 kbps). Má se tak předejít zhoršení kvality v případě slabého Bluetooth signálu. Tato novinka podporuje i UHQ (24bit 96kHz), ale jen na Samsung telefonech.  Kromě toho jsou podporovány kodeky AAC a SBC a o konektivitu se stará Bluetooth 5.0.

Galaxy Buds Live Galaxy Buds Live

Zdroj: Dotekomanie.cz

Kromě zvuku a designu u bezdrátových sluchátek samozřejmě záleží i na baterii. Samsung slibuje u Galaxy Buds Live až 29 hodin poslechu hudby, přičemž samotná sluchátka zvládnou až 6 hodin, ale jen v případě vypnutého ANC a Bixby. Pokud chcete mít potlačení okolního hluku, doba se sníží na 5,5 hodiny a celkově na 20 hodin. U telefonování je doba používaní u sluchátek 4,5 hodiny (5,5 hodiny se zapnutým ANC), případně celkově 17 hodin (19 hodin s vypnutým ANC). V případě nabíjení postačí jen 5 minut pro hodinový poslech hudby.

Galaxy Buds Live Galaxy Buds Live

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po softwarové stránce sluchátka půjde aktualizovat pro případné vylepšení a opravy. Jsou podporovány funkce jako ekvalizér nebo nalezení sluchátek. K dispozici je ovládání pomocí doteku, kde se nabízí poklepání 1x, 2x, 3x, dotek a podržení na jednu sekundu, případně na tři sekundy. Zpravidla jde o ovládání hudby nebo hovoru, případně se nabízí předvolená funkce.

Galaxy Buds Live

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zajímavou novinkou je Buds Together, kdy je možné sdílet hudbu s někým, kdo má také tato sluchátka. Asi byste nečekali podporu herního režimu, ale je zde obsažen. Nabízí hlavně menší zpoždění zvuku. Nezapomnělo se ani na rychlé přepínání mezi spárovanými zařízeními.

Specifikace

  • 12mm reproduktor
  • 2 vnější mikrofony, jeden vnitřní
  • Bluetooth 5.0
  • kodeky: Scalable (Samsung), AAC, SBC
  • akcelerometr, infra, hall, dotyková plocha
  • IPX2
  • rozměry sluchátek: 16,5 x 27,3 x 14,9 mm, 5,6 gramů
  • rozměry krabičky: 50 x 50,2 x 27,8 mm, 42,2 gramů
  • baterie sluchátek: 60 mAh
  • baterie krabičky: 472 mAh + bezdrátové nabíjení (Qi), USB C

Cena a dostupnost

Bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Live budou dostupná v Česku od 21. srpna za cenu 5 499 Kč. Zájemci budou mít na výběr barev Mystic Bronze, Mystic White a Mystic Black.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim