reklama

Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra – první dojmy

Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra – první dojmy
2020-08-05T16:00:24+02:00
• 5. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jihokorejský výrobce Samsung právě představil nové modely Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra. A jak už to bývá zvykem, měli jsme příležitost seznámit se s telefony ještě dříve, než byly oficiálně odhaleny. Jelikož je začátek prodeje plánován o několik dní později (přesněji 21. srpna 2020), podělím se s vámi o své první dojmy z letních novinek. 

Galaxy Note 20 přichází s rovným a zakřiveným displejem

Nepatřím úplně mezi velké fanoušky tohoto výrobce, ale jeho novinka na mě udělala opravdu velmi dobrý dojem. Samsung se rozhodl konečně nabídnout verzi s plochým displejem, po kterém zákazníci volali od doby, co si začali omylem spouštět aplikace ze zakřivených úhlů. Z mého pohledu je trochu škoda, že plochý displej nenabízí i verze Ultra. Na druhou stranu, Samsung to obhajuje tím, že model s přídavkem Ultra cílí na zákazníky, kteří chtějí to nejmodernější, co se na trhu nachází. 

Galaxy Note20 IMG 3944 6000x4000x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Osobně se řadím do té druhé skupiny. Zakřivený 120Hz displej na mě působil opravdu dobře. Galaxy Note 20 Ultra samozřejmě nabízí WQHD+ rozlišení. Musím vyzdvihnout podání barev, které působí věrohodně – tj. černá se tváří jako černá. To samé platí o menším modelu – oba nabízí naprosto skvělý displej. Není to ale žádné překvapení, Samsung displeje dlouhodobě umí. 

Galaxy Note20 Galaxy Note20

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zmínit musím také konstrukci obou telefonů. Působí nejen bytelně, ale také relativně kompaktně. Kompaktně nemyslím velikostně, ale tak, že se v rukou dobře drží. Poprvé jsem měl u Samsungu pocit, že v rukou držím telefon hoden hodnoty přes 30 000 Kč. 

Lehce se drží a píše

Mohl bych tu zmínit třeba fotoaparáty, ty ale dneska umí i výrobce z třetího světa. Raději nabídnu první dojmy z tak trochu přehlíženého S-Pen. Velmi dobře se v ruce drží, jako kdybych v ruce měl obyčejnou tužku. Dokázal jsem si během pár poznámek a čmáranic, že Samsung výrazně zapracoval na odezvě. 

Pamatujete si dobu, kdy první Galaxy Note měl odezvu S-Pen několik milisekund? U Galaxy Note 20 jsem měl pocit, že elektronické pero opravdu zrcadlí mé pohyby v reálném čase. To je mimochodem velmi dobrý pokrok směrem do budoucna, technologie se určitě může objevit i v Galaxy Fold.

Řekněme, že jde o první dojmy z prvních dojmů. V podstatě čas strávený s oběma telefony nebyl tak dlouhý, tudíž nejsem schopen přinést tak hluboké dojmy. Snažil jsem se tedy alespoň trochu naťuknout, jak letošní letní novinky působí. 

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat