reklama

Vivo X50 Pro nabídne nejpokročilejší stabilizaci foťáku

Vivo X50 Pro nabídne nejpokročilejší stabilizaci foťáku
2020-05-20T16:30:41+01:00
• 20. 5. 2020

Zdroj: fonearena.com

Společnost Vivo je na trhu velmi dlouho, ale zejména působí na asijském trhu, kde patří mezi přední výrobce. Lze ale pozorovat snahy o rozšíření působnosti na globálním trhu. V poslední době se proslavila v celosvětovém měřítku zejména svými koncepty Apex. Ty většinou nejdou do rozšířeného prodeje a zpravidla si na nich firma zkouší technologie. Poslední novinkou je Vivo Apex 2020. Z tohoto mobilu zamíří jedna technologie do nadcházející novinky Vivo X50 Pro.

Gimball v těle mobilu

V základu by se mělo jednat o mobil vyšší střední třídy. Sice neznáme základní specifikace, ale vzhledem k minulosti značky odhadujeme, že nedojde na použití Snapdragonu série 800, spíše série 700. Z přední strany se bude jednat o poměrně běžný mobil s otvorem pro foťák a s mírným zakřivením po stranách.

EYdOtxKWkAABxx5 2000x2000x

Koncept založený na uniklých materiálech; Zdroj: @BenGeskin

Firma Vivo se ale již pochlubila skrze krátká videa, čím bude Vivo X50 Pro vynikat. Hlavní předností mobilu bude zadní kamera, která bude mít zřejmě nejpokročilejší stabilizaci u mobilů. Ta se prvně objevila u zmíněnoho konceptu Apex 2020. V podstatě se bude jednat o miniaturní gimball v těle mobilu. Vivo uvádí, že výsledek je o 200 % efektivnější než běžná optická stabilizace obrazu.

ezgif 1 6d7acbcf6fad 500x281x

Zdroj: androidauthority.com

Můžeme očekávat zřejmě mobil s nejlepší stabilizací videa na trhu. Aby toho nebylo málo, dojde na použití nejnovějšího 50MPx senzoru od Samsungu, který byl představen nedávno. Ten má dokonce lepší specifikace než 108MPx model u některých top modelů v současnosti. Kromě této novinky se má nabídnout také foťák s 5násobným optickým přiblížením. K představení dojde 1. června, přičemž se dočkáme uvedení ještě modelu Vivo X50, možná bude součástí i Vivo X50 Lite.

Zdroje: fonearena.com, androidauthority.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim