Google Chat začíná podporovat pozvánky pro externí uživatele

Google Chat začíná podporovat pozvánky pro externí uživatele
2020-05-18T18:58:34+02:00
• 19. 5. 2020

Zdroj: Google

Současná doba v podstatě donutila Google, aby zpřístupnil služby Google Meet pro všechny uživatele. Původně se tato platforma jmenovala Hangouts Meet, přičemž byla dostupná jen pro placené účty G Suite. Nově ji ale může používat kdokoliv s účtem od Googlu, takže není nutné cokoliv platit. Podobný osud čeká i Google Chat, což je nový název pro Hangouts Chat. Nyní se ukazuje, že rozšíření nebude tak dramatické.

Google Chat pro externí účty

Google Chat je komunikační platforma, která navazuje na původní Hangouts a je propojena do jisté míry s Google Meet. Stále je ale dostupná jen pro placené účty G Suite, přičemž je zde ještě jedno omezení. V základu nelze komunikovat s kýmkoliv, kdo má G Suite. Oba uživatelé musí být pod jednou firmou, ale to se nově mění.

Google totiž zpřístupňuje podporu externích uživatelů. Jinak řečeno, budete moci pozvat do komunikace kohokoliv, kdo má G Suite případně běžný Google účet. Samozřejmě bude záležet na správci, jestli tuto možnost povolí pro účty. V rámci běžného zobrazení jména budou externí účty jasně označeny.

google chat gmail guest 466x670x

Zdroj: Google

V tuto chvíli bude možné jen takto pozvat kohokoliv do běžné konverzace. Externí uživatelé zatím nemají přístup do skupin nebo místností. Tohoto rozšíření se dočkáme později. Předpokládáme, že se jedná o první fázi, přičemž v budoucnu se asi dočkáme uvolnění pro všechny uživatele. Jakmile se tak stane, nebude dlouho trvat a dojde k ukončení původní služby Hangouts. Zde je vhodné podotknout, že Hangouts a Google Chat jsou propojené služby, což znamená, že jeden uživatel může používat klienta pro Hangouts, druhý pro Google Chat.

Zdroje: ,

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat