reklama

Google Meet nově pro všechny, premiová videokonference od Googlu

Google Meet nově pro všechny, premiová videokonference od Googlu
2020-04-29T13:30:08+02:00
• 29. 4. 2020

Zdroj: Google

V poslední době dochází k velkému rozmachu nejrůznějších služeb pro videokonference, tedy služby pro skupinové video hovory prostřednictvím internetu. Google nějakou dobu pracoval na službě Hangouts Meet, která se nedávno přejmenovala na Google Meet. Služba jako taková byla jen pro platící uživatele G Suite, ale Google ji nově nabízí všem uživatelům.

Google Meet pro všechny

Některé služby se snaží nabídnout mnoho funkcí a v poslední době došlo k velkému rozmachu platformy Zoom, byť má komplikace se zabezpečením. Google Meet v tomto ohledu nenechává nic náhodě a společnost se chlubí vysokým zabezpečením. I proto je služba určená jen pro ty, kteří mají Google účet. Bez něj jednoduše nelze Meet využívat. Google zde využívá silné šifrování, což je aplikováno i na případné nahrávky konference.

Výhodou služby je absence nutnosti cokoliv instalovat navíc, ani doplněk nepotřebujete. Google Meet je zdarma, ale je zde jeden háček. V tuto chvíli je každé sezení pro běžné uživatele limitováno na 60 minut, ale tento limit bude platit jen do 30. září, následně bude možné uskutečňovat delší sezení.

Meet Live captionsmax 1000x1000 1000x625x

Zdroj: Google

Služba jako taková je k dispozici na webu (meet.google.com), i prostřednictvím mobilních aplikací pro Android a iOS. Svým způsobem se jedná o odpověď na Messenger Rooms, kde je možné dělat konference až s 50 lidmi najednou. Google Meet nabízí limit 100 lidí.

logo-app Hangouts Meet Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Hangouts Meet by Google Team Video Meetings on-the-go Zdarma iOS

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim