Apple zrychluje vývoj, vydal další betu iOS 13.5

Apple zrychluje vývoj, vydal další betu iOS 13.5
2020-05-06T19:59:17+02:00
• 6. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Apple vydal další betaverzi nadcházející verze systému iOS 13.5. Ta přináší především trackování nemoci Covid-19 pomocí společného API s Googlem. Nová beta přichází nečekaně již týden po té předchozí, výrobce z Cupertina evidentně zrychluje vývoj pro co nejrychlejší vydání finální verze.

Apple vydal novou betu iOS 13.5

Nová betaverze je v pořadí v podstatě již čtvrtá, jelikož Apple přečísloval předchozí iOS 13.4.5 a přidal novinky týkající se sledování nemoci Covid-19. Nový iOS 13.4.5 předtím vyšel ve dvou betaverzích, přičemž ta první vyšla na začátku dubna. Obvykle společnost vydává novou betu každé dva týdny, nyní však přichází další jen po týdnu.

Covid Notifications Feature 800x450x

Zdroj: Macrumors.com

Apple spolu se společností Google pracuje právě na API (Application Programming Interface – rozhraní pro vývojáře), které bude pomocí technologie Bluetooth zaznamenávat kontakt s okolními telefony a případně vám doručí notifikaci, pokud u vás mohlo dojít k nákaze.

To budou moci využít jen aplikace vládních organizací a zcela jistě by pomohla i naší eRoušce pro iOS. Ta byla vydána teprve tento týden, avšak vzhledem k vlastnostem iOS musíte nechávat aplikaci na popředí pro spolehlivou funkčnost. Nová čtvrtá betaverze iOS 13.5 mírně upravuje design nastavení této nové funkce a přináší možnost smazat záznamy.

expsoure notifications ios 135 b4 2000x1000x

Upravené nastavení v iOS 13.5 beta 4; zdroj: 9to5mac

Vydání finální verze iOS 13.5 se tak rychle blíží a pravděpodobně k tomu dojde již opravdu brzy. Vyhlížet už můžeme také iOS 14, který bude představen na WWDC 22. června 2020.

Zdroje: 9to5mac.com, 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat