reklama

První systémová aktualizace skrze Obchod Play zamířila na Poco F1

První systémová aktualizace skrze Obchod Play zamířila na Poco F1
2020-02-05T09:40:15+01:00
• 5. 2. 2020

Zdroj: Google

4

Aktualizace smartphonů na nejnovější verzi je již delší dobu problémem. Společnosti se sice více snaží přinést novější systém v kratším čase, ale stále se nejedná o dokonalou situaci. Právě z důvodů pomalého šíření běžných verzí jsme se dočkali bezpečnostních aktualizací, které by se měly do mobilů dostat rychleji, ale ani zde někteří výrobci nejsou zrovna nejrychlejší. Dalším krokem má být projekt Google Mainline.

Android 10 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

Obchod Play a systémová aktualizace

Právě Google Mainline má přinést možnost aktualizace mobilu skrze Obchod Play, ale zde by se jednalo jen o ty nejkritičtější chyby a jejich opravy. Doposud jsme nemělo možnost vidět tento způsob aktualizace na jakémkoliv mobilní telefonu, ale zřejmě jsme se dočkali.

Oficiálně: Poco X2 přichází se 120Hz displejem a střední výbavou

Uživatelé smartphonu Pocophone F1 (recenze) zaznamenali aktualizaci skrze Obchod Play, přičemž její velikost je pouze 6,3 KB. Jedná se tedy jen o menší bezpečnostní opravu, přičemž snímek obrazovky níže uvádí, že aktualizace pochází přímo od Googlu. Zde je nutné podotknout, že mobil Poco F1 nemá Android One, tedy čistou podobu systému, o kterou by se výhradně Google staral.

systémová aktualizace

Je tedy otázkou, jestli bezpečnostní oprava pochází přímo od Googlu, nebo se jedná o společnou práci společností Poco a Google. Tak či onak, jedná se o první výskyt tohoto způsobu aktualizace mobilu.

Zatím ale nečekejte, že bychom se mohli dočkat rychlejšího šíření nových verzí systému Androidu, nebo rozšiřování funkcí skrze Obchod Play na systémové úrovni. Tento způsob aktualizací je určen jen pro kritické opravy, přičemž ne vše lze pokrýt. Stále bude docházet k šíření skrze běžnější aktualizace.

Zdroj: mysmartprice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Roman Praslička

VIP 5. 2. 2020, 12:29
Android aplikace

Právě Google Mainline má přinést možnost aktualizace mobilu skrze Obchod Play, ale zde by se jednalo jen o ty nejkritičtější chybí

To chybí asi ne že ?

Přemysl Vaculík

VIP 5. 2. 2020, 12:43

Automatická korekce je svině na mobilu :D Díky, opraveno.

Roman Praslička

VIP 6. 2. 2020, 18:01
Android aplikace

V pohodě ????

Ja dostal na Xperii 1 taky aktualizaci na androidu 10 ale jednalo se pouze o bezpečnostní záplaty.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim