Google Mainline – rychlejší aktualizace Androidu skrze Obchod Play, zaměří se na bezpečnost

Google Mainline – rychlejší aktualizace Androidu skrze Obchod Play, zaměří se na bezpečnost
2019-05-08T09:26:26+02:00
• 8. 5. 2019

Zdroj: Google

Aktualizace smartphonů na nejnovější verzi systému je zdlouhavý proces, a proto Google zavedl dvojí systém, kdy výrobci by měli pravidelně posílat bezpečnostní aktualizace. Většinou se takto řeší chyby a nejrůznější opravy systému, zejména s ohledem na zranitelnost. Například dubnová bezpečnostní aktualizace Androidu obsahuje opravu závažné chyby procesorů Snapdragon. Bohužel i tento proces je někdy zdlouhavý, jelikož tyto opravy musí projít celým systémem kontrol a verifikací. Nyní jsme se ale dočkali představení projektu Mainline, který se pokusí napomoci.

Obchod Play konečně zrychlí proces aktualizace aplikací

Google Mainline

Google se novým projektem snaží zrychlit proces bezpečnostních aktualizací tím, že je bude posílat přímo skrze Obchod Play. Uživatelé tak budou moci stáhnout balíček přímo od Googlu a nainstalovat jej na svém zařízení. Bohužel se nejedná o univerzální řešení a Google nemůže aktualizovat jakoukoliv součást systému.

Mainline bude dostupný pro 12 modulů, mezi které například patří média. Pokud se tedy vyskytne u těchto modulů systému Android bezpečnostní problém, může společnost vydat opravu, která zamíří do všech systémů. Je to v podstatě malý krůček k tomu, aby mohl Google přímo posílat aktualizace systému.

Android Q

Jsou zde ale určitá omezení. Tento proces aktualizace bude dostupný až u smartphonů s Androidem 10. Je to pochopitelné, jelikož Google musel učinit určité úpravy systému, aby takový proces nezpůsoboval příliš mnoho škod, nebo byl spíše plynulý. Nyní se tak rozdělí proces aktualizací do tří skupin. Nejvážnější budou posílány skrze Obchod Play, dále zde budou bezpečnostní, kdy se musí starat i výrobce zařízení, a pak zde budou běžné aktualizace systému, které jsou méně časté u levnějších zařízení.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat