reklama

Chrome 81 Beta získává podporu pro NFC

Chrome 81 Beta získává podporu pro NFC
2020-02-16T19:19:51+02:00
• 17. 2. 2020

Není to tak dávno, co Google vydal stabilní verzi webového prohlížeče Chrome 80 pro počítače a mobily. Již nyní se testuje Chrome 81, přičemž beta verze pro Android nyní získává poměrně zajímavé možnosti, které budou nejvíce využity u webových aplikací.

Chrome 81 Beta

První zajímavější novinkou je přidání plné podpory pro WebXR, což je nová verze WebVR. V podstatě webové aplikace budou moci používat rozšířenou realitu na každém zařízení, ale je zde nutnost mít mobil kompatibilní s Google Play Services pro AR (původně ARCore). Vývojáři navíc budou mít práci o něco více zjednodušenou, jelikož je k dispozici Hit Test API, pomocí kterého lze jednodušeji umístit objekt na nějakou plochu zaznamenanou skrze kameru.

Chrome 81 Beta

Další novinka se týká prvotní implementace Web NFC, díky čemuž budou moci vývojáři webových aplikací po přidání několika řádků kódu pracovat s NFC. V tomto případě se nabízí čtení a zapisování na NFC tagy. Zatím nelze uvažovat o používání Web NFC pro placení, k tomu to opravdu není určeno.

V podstatě se nabízí možnost vytvoření webové aplikace, která bude nabízena například v muzeu. Následně přiložením mobilu k NFC tagu se mohou zobrazovat nějaké informace o exponátech a podobně. Díky tomu není nutné instalovat samostatnou aplikaci, která by něco takového zvládala.

Je vidět, že se Google zaměřuje na využívání co nejvíce součástí mobilních telefonů. Některé webové stránky například již nyní mohou aktivovat vibrační mechanismus na mobilu skrze nová API (třeba Twitter pri obnovení stránky).

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim