reklama

Aplikace Google Cesty se vrací, ale nyní jako PWA

Aplikace Google Cesty se vrací, ale nyní jako PWA
2020-01-19T17:57:25+02:00
• 18. 1. 2020

Google představil v roce 2016 novou aplikaci Google Trips pro zlepšení cestování. Nabízela užitečné tipy a také funkce pro plánování a rezervování. Tři roky na to jsme se ale dočkali nečekané zprávy, že aplikace jako taková končí. Google Trips vzniklo díky Google Mapám, kam se následně celá funkcionalita vrátila. Nyní se ale Google Trips, tedy Google Cesty vrací v podobě aplikace, ale využívá se jiné technologie.

Oficiálně: aplikace Google Trips skončí již v srpnu

Google Cesty

Původní aplikace byla poněkud náročnější na udržování. Jednak se musel řešit vývoj webové verze, ale také se pracovalo na aplikacích pro Android a iOS. Když došlo na zrušení aplikace jako takové, mohli uživatelé využít Google Mapy, nebo samostatnou webovou stránku google.com/travel. Právě ta nyní nabízí PWA, tedy progresivní webovou aplikaci.

Na webové stránce se vám nabídne malá karta s možností umístění na plochu, což je v podstatě proces instalace. Následně se do zařízení stáhnou potřebná data a samozřejmě ikona služby. Po kliknutí se vám zobrazí jakoby normální aplikace, ale ve skutečnosti se jedná o webovou stránku, jen zde neuvidíte běžné ovládací prvky z Chromu.

Disponuje například uložením některých prvků a je o něco rychlejší na spuštění než běžná webová stránka. Zřejmě je zde i možnost upozornění, ale to jsme zatím nemohli otestovat. Výhodou této PWA aplikace je, že ji lze nainstalovat nejen na Android, ale také na další systémy, například Windows.

Google ale chce stále, abyste používali spíše Google Mapy, kde se nachází data pro případ bez připojení k internetu. Na druhou stranu PWA verze Google Cesty nabízí jednoduchý způsob přístupu k informacím.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim