reklama

Google aplikace získává experimentální sekci aktualizováno

Google aplikace získává experimentální sekci [aktualizováno]
2020-01-18T15:45:35+02:00
• 18. 1. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

Aktualizováno 18. 1.

Před několika dny se objevila nová experimentální sekce v aplikaci Google pro Android. Ta obsahovala jen dvě možnosti, ale nyní přibývá další. Tentokrát jsme se dočkali možnosti vypnutí Doodle efektu ve widgetu pro vyhledávání – tedy animace upozorňující na aktuální upozornění významné události na stránce Google Vyhledávání. Sice se jedná o malou drobnost, ale je vidět, že Google chce testovat nejrůznější funkce.

Původní článek 14. 1.

Google si rád pohrává s experimentálními funkcemi a možnostmi u svých aplikací, příkladem je webový prohlížeč Chrome, kde se nachází speciální sekce pro experimentální funkce. I samotný Android disponuje takovou možností. Nyní se ukazuje, že experimenty si našly cestu i do základní aplikace Google pro Android.

Google a experimenty

Aplikace Google slouží pro hledání, nabízení obsahu a také se jedná o místo pro správu uživatelského účtu. Doposud se jednalo jen o další aplikaci, která tak trochu jen akumuluje jiné funkce v rámci vyhledávání. Nyní ale začíná získávat novou sekci, která je přístupná na záložce Více.

Zde se některým uživatelům může zobrazit nová položka Laboratoř, kde je možné aktivovat nové a experimentální funkce. V tuto chvíli jsou k dispozici dvě funkce. Jedná nabízí možnost pořízení snímku obrazovky, druhá nabízí možnost použití gesta pinch-to-zoom pro přiblížení výsledků vyhledávání.

Funkce jako takové je možné ohodnotit, případně deaktivovat. Je pravděpodobné, že se v dohledné době objeví další možnosti a nové funkce, které bude chtít Google před nasazením otestovat. Bohužel nová sekce se objevuje všem uživatelům. Google si zde náhodně vybírá, kdo bude mít přístup a kdo ne. Zatím tedy lze jen čekat, jestli budete zapojeni do testování nových experimentálních funkcí.

logo-app Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sedrr Kos

20. 1. 2020, 7:27

Přihlásit se do Google beta může kdokoliv: https://play.google.com/apps/testing/com.google.android.googlequicksearchbox (někdy přihlášení trvá i den)

Přemysl Vaculík

VIP 20. 1. 2020, 8:56

I tak je zde A/B testování. Být členem beta komunity nezaručuje tyto funkce.

Hakus von Tyros

14. 1. 2020, 9:54

U SGS 10+ funkční.
Je to tak, jak popisujete.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat