reklama

Oficiálně: Google Trips skončí již v srpnu aktualizováno

Oficiálně: Google Trips skončí již v srpnu [aktualizováno]
2019-06-04T17:40:24+02:00
• 4. 6. 2019
1

Aktualizováno 4. 6. 17:40

Nakonec jsme nemuseli dlouho čekat a Google oficiálně potvrdil, že aplikace Google Trips skončí, konkrétně se tak stane 5. srpna tohoto roku. Google dále dodává, že všechny e-mail a rezervace budou do této doby dostupné. Alternativou je nová služba google.com/travel a samotné Google Mapy.

Původní článek 4. 6. 7:49

Google v poslední době velmi rád ruší nejrůznější služby a aplikace. Nyní se můžeme pomalinku připravit na konec další. Konkrétně by se mělo jednat o Google Trips, což je aplikace designovaná na cestování. Umí napomoci s výběrem, určením zajímavostí a poskytuje základní informace o konečné destinaci.

Konec Google Trips?

V tuto chvíli aplikace funguje a nevykazuje jakékoliv náznaky, že by mělo dojít k ukončení. Webu AndroidPolice se ale podařilo ve zdrojovém kódu objevit několik textových řetězců, které jednoduše konstatují, že dojde k ukončení podpory aplikace Google Trips.

V tuto chvíli zatím není známo, kdy se tak stane. Je zde tedy možnost, že se Google Trips rozloučíme již v červnu, nebo se Google jednoduše chystá na pozdější dobu. Aplikace jako taková bude vybízet k používání jiných služeb, přičemž v řetězcích se konstatuje, že funkce se dostanou do jiných služeb. Samozřejmě se část přesune do Google Map, ale některé jsou již nyní dostupné v nové službě Google Cesty (webová stránka).

Google Cesty

Nová služba je již nyní k dispozici na stránce google.com/travel a disponuje možností plánování cest, hledáním letenek nebo hotelů, přičemž jsou k dispozici i základní informace o destinacích a podnicích, jako jsou restaurace, kavárny a podobně.

Google v podstatě zrušil mobilní aplikaci a vytvořil novou webovou službu, kterou může rychleji rozvíjet. Jelikož jsou data čerpána přímo z Google Map a jsou zde další doplňkové služby, dá se předpokládat, že se dočkáme většího rozšíření a integrace novinek než do mobilní aplikace.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Bouda

4. 6. 2019, 21:08

Aplikaci pouzivam sotva nekolik tydnu. Nevi co chtej.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat