reklama

Xiaomi dominuje celosvětovému trhu s wearable

Xiaomi dominuje celosvětovému trhu s wearable
2019-12-16T13:30:32+02:00
• 16. 12. 2019

Analytická firma Canalys zveřejňuje novou statistku za 3. čtvrtletí tohoto roku zaměřenou na podíl nositelných zařízení v rámci vybraných regionů nebo jednotlivých výrobců. Zatímco v poslední analýze od společnosti IDC jednoznačně vévodila bezdrátová sluchátka AirPods od kalifornského Applu, tak dnešní tisková zpráva se bude točit kolem čínské firmy Xiaomi a jejich chytrých hodinek s fitness náramky.

Nárůst v každém koutu světa

První místo v žebříčku patří Xiaomi s meziročním růstem o 74,4 %, což jim zajistilo slušný 27 % podíl odpovídající 12,2 milionům zařízení. Hned za něj se postavil Apple s 15% podílem a v 60 % případů se jednalo o nejnovější 5. generaci hodinek Watch. Největším skokanem je společnost Huawei na třetí pozici s 13% podílem (5,9 milionů zařízení), která jenom v Číně zaznamenala rekordní 243% meziroční nárůst.

Na čtvrtém místě se umístil Fitbit, kterému patří 8 % trhu bez výrazného růstu. V podstatě platí totéž o Samsungu a ten s 6% podílem zaujal poslední pátou pozici. Co se týče jednotlivých regionů, tak v Americe čím dál více stoupá poptávka po hodinkách Apple Watch. V Číně sice stále vede Xiaomi, ale Huawei se k němu již blíží mílovými kroky. Nakonec zákazníci z Evropy stále více přichází na chuť značce Xiaomi.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat