reklama

Google Lens s vyšší integrací do aplikace Fotoaparát

Google Lens s vyšší integrací do aplikace Fotoaparát
2019-11-13T19:30:23+01:00
• 13. 11. 2019

Zdroj: Google

2

Nedávno jsme se dočkali novinky u aplikace Fotoaparát Google v7.1, která nabízí možnost rychlého sdílení na sociální sítě přímo z aplikace bez nutnosti otevírat přidruženou galerii. Verze 7.2 navíc přinesla na některé modely Pixel astrofotografickou možnost nebo novější rozhraní pro ovládání jasu a přiblížení. Mezi tím jsme se dočkali ale hlubší integrace Google Lens.

Google Lens a Fotoaparát Google

Google Lens je technologie, kdy se software snaží rozeznat texty, objekty a další subjekty na fotografii a nabídnou relevantní obsah. Už jsme se dočkali integrace do asistenta, do Google Vyhledávání, do Google Fotek a nyní se rozšiřují možnosti aplikace Fotoaparát Google.

Ten již nějakou dobu nabízí možnost rozeznání textu nebo odkazu na web, ale nově se nabízí návrhy na naskenování dokumentu do PDF souboru. Jedná se o návrh, takže po zvolení této možnosti se nabídne integrovaný nástroj skenování. Google Lens v tomto případě se starají o nabídnutí funkce, když dojde k rozeznání fotografie už jen v náhledu.

Dost zajímavou funkcí je možnost překladu, která souvisí s rozpoznáním textu. V tomto případě se aplikace Fotoaparát pokusí nabídnout překlad, pokud dojde k rozeznání jiného jazyku, než je nastaven v samotném systému. Je vidět, že Google zapojuje funkci Lens čím dál více.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Asi to sem nepatří, ale… ;). KdyĹľ vyfotĂ­m prsa přítelkynÄ›, Lens vyhledá o ÄŤĂ­slo vÄ›tší, přítelkynÄ› je spokojená jak jĂ­ Google fandĂ­, a já mĹŻĹľu jĂ­t do ledniÄŤky zaříznout moravskou klobásku… :-D
Miluju tuhle technologii :-D

Hakus von Tyros

13. 11. 2019, 21:02
Android aplikace

Dobré !

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim