reklama

HTC pošesté za sebou ve ztrátě, mobilní divize i přesto pokračuje

HTC pošesté za sebou ve ztrátě, mobilní divize i přesto pokračuje
2019-11-14T09:45:46+01:00
• 14. 11. 2019
1

Společnost HTC netřeba nijak představovat. Před několika lety byla nejoblíbenějším prodejcem mobilních telefonů s operačním systémem Android. Bohužel finanční politika z HTC udělala pouhý drobek na současném trhu. Každým rokem to jde s firmou z kopce dolů a poslední čtvrtletí nenaznačuje změnu. 

HTC pokračuje v bídném hospodaření

HTC ukončilo třetí čtvrtletí s mimořádně vysokým propadem financí. Netřeba zdůrazňovat, jak špatně na tom společnost je poslední dva roky. Mysleli jsme si ale, že by se značka mohla tento rok o něco zvednout. Byli jsme ale zřejmě až moc optimističtí. Ani krátkodobé zvýšení zisků v posledních měsících společnost nezachránilo.

Tchajwanská společnost zveřejnila své finanční výsledky za měsíce červenec-září. Ukázalo se, že celkové tržby společnosti HTC klesly z 2,81 mld. dolarů na pouhých 2,45 mld. dolarů. Aby toho nebylo málo, ztráty mobilního výrobce se zvýšily z 2,23 mld. na 2,36 mld. dolarů. 

Na druhou stranu, HTC prohlásilo, že hrubá marže vzrostla o 2,6 %, tedy na 22,9 %. Jedná se o již sedmé po sobě jedoucí čtvrtletí, ve kterém hrubá marže stoupá – od posledního čtvrtletí roku 2017. 

Společnost mimo jiné ve své zprávě uvedla, že se bude i nadále soustředit na VR trh, ve kterém jednoznačně dominuje a zdá se, že právě tento segment ji drží nad vodou. I přes špatné výsledky to HTC nevzdává. Nový generální ředitel Yves Maitre v září prohlásil, že společnost chystá velký návrat v segmentu špičkových smartphonů. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Richard Fabián

14. 11. 2019, 11:50

tak udělat smartphone nižší střední třídy a chtít za něj cenu z vyšší třídy, to nemůže profitovat a jestli to ti tupci z HTC za těch posledních 8 let nepochopili, tak jim nepomůže ani zázrak

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim