reklama

Facebook Pay je novinka pro placení v aplikacích této společnosti

Facebook Pay je novinka pro placení v aplikacích této společnosti
2019-11-12T19:30:08+01:00
• 12. 11. 2019
2

Facebook si nějakou dobu pohrává s možností placení a dokonce jsme se dočkali i vlastní kryptoměny. Ta si prochází porodními bolestmi, ale to evidentně nebrání k tomu, abychom se dočkali dalších novinek. Dnes společnost představila Facebook Pay, což je v podstatě taková digitální peněženka. Ze základního popisu se dá říci, že tato služba zatím nemá ambice, aby konkurovala Googlu, Applu nebo Samsungu.

Facebook Pay pro jednodušší placení

Facebook nabízí různé služby, za které musíte platit. V Česku se častěji setkají s touto možností majitelé stránek na sociální síti, kde jsou vyzývání k tomu, aby si zakoupili reklamu pro zviditelnění. Z tohoto důvodu je možné na Facebooku uložit platební kartu, dá se také použít i PayPal. Také se dá přispívat na dobročinné účely, případně nakupovat produkty. Ve světě je pak běžnější možnost nákupu vstupenek a podobně. Zpravidla to znamenalo trochu nekonzistentní rozhraní pro placení, kdy bylo občas nutné zadávat platební metody dokola.

PrávÄ› tuto problematiku má Ĺ™ešit Facebook Pay. Jedná se vlastnÄ› o digitálnĂ­ peněženku, která je zabudována do aplikaci Facebook a Messenger, kde se takĂ© nastavuje. Popodruje platebnĂ­ a kreditnĂ­ karty Mastercard a Visa, pĹ™iÄŤemĹľ se nezapomnÄ›lo na PayPay. Po zadánĂ­ platebnĂ­ch ĂşdajĹŻ lze používat Facebook Pay napříč aplikacemi – tedy Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp.

Po prvotním nastavení pak uživatel nemusí nic zadávat znovu. Facebook prohlašuje, že hlavním cílem je přinést bezpečné a jednoduché placení. Například se nabízí biometrické ověření uživatelů. Samotná novinka nemá sloužit jen pro placení za produkty nebo služby, nabízí se i přeposílání peněz mezi uživateli.

V tuto chvíli se plánuje spuštění Facebook Pay v USA příští týden, přičemž následně dojde k rozšíření. Pokud se dočkáme této novinky, nemusí to automaticky znamenat, že se i u nás dočkáme přeposílání peněz mezi uživateli. Facebook v podstatě jen uvedl jednotné místo pro jeho aplikace, z kterého se dá platit.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Richard Fabián

13. 11. 2019, 8:11

A komu ty informace o kartách prodají?

Přemysl Vaculík

VIP 13. 11. 2019, 12:31

Spíš jestli jim nefrnknou zase data… :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim