reklama

EasyPhone FD je tlačítkové véčko pro seniory, stojí 890 Kč

EasyPhone FD je tlačítkové véčko pro seniory, stojí 890 Kč
2019-11-12T18:00:43+01:00
• 12. 11. 2019

Asi jste se setkali s osobou, která nechce běžný smartphone a vyžaduje standardní tlačítkový mobil. Případně by se mělo ještě jednat o véčko. Bohužel takových mobilů je na trhu čím dál méně, byť se objevují výrobci, kteří ještě představují takový běžné mobily. Jedním z nich je například HDM Global a také Evolve. Právě druhá zmíněná společnost uvádí na český trh novinku EasyPhone FD.

EasyPhone FD aneb nostalgie pod 1000 Kč

Na český trh přichází mobil EasyPhone FD véčkové konstrukce, který nabízí běžné ovládání tlačítky. Společnost jej prezentuje jako mobil pro seniory, takže nemůže chybět známé SOS tlačítko, což je v podstatě rychlá volba, která okamžitě kontaktuje vybrané telefonní číslo.

K dispozici jsou dva displeje s rozměry 2,4 a 1,77 palců, přičemž ten větší má rozlišení 320 x 240 pixelů. Výrobce nezmiňuje rozlišení menšího zobrazovacího panelu. Ostatně slouží jen na zobrazování drobných informací. Na mobilu je jediný foťák s rozlišením VGA. Nechybí podpora microSD karet.

O energii se stará baterie o kapacitě 1050 mAh, která se dá nabíjet přes dockovací stanici. Výrobce neuvádí, jak dlouho mobil vydrží fungovat na jedno nabití, ale zřejmě se bude jednat o několik dnů. Vzhledem k tomu, že se nenachází v mobilu sofistikovanější software, bude majitel odkázán na základní aplikace bez možnosti doinstalování.

K dispozici jsou jen základní GSM služby, tudíž o připojení k internetu se netřeba bavit. K dispozici je tak volání a SMS/MMS zprávy. Cena byla stanovena na 890 Kč s DPH, čemuž odpovídá výbava mobilu.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim