reklama

Do Google Map míří nenápadná reklama

Do Google Map míří nenápadná reklama
2019-11-13T09:39:38+01:00
• 13. 11. 2019
2

Google Mapy dnes nabízí dost funkcí a služeb pro lepší navigování a objevování okolí. Kromě toho napomáhají s běžnou i veřejnou dopravou. Služba jako taková je zdarma, ale obsahuje poměrně dobře integrované reklamy, které jsou řádně označeny. Nyní jsme se dočkali v této oblasti další novinky, které si možná ani nevšimnete.

Google Mapy a reklama

Reklama ve službě Google Mapy se zobrazuje zejména ve vyhledávání, ale také jednotlivé obchody se mohou mírně zvýraznit v rámci běžné mapy při prohlížení. Google nyní představil novinku pro obchody a firmy, které mohou nechat o sobě vědět v rámci plánování trasy.

Právě při plánování trasy můžete spatřit zvýrazněný obchod, který bude mít trochu odlišný pin. Jedná se o formu reklamy, která se nabízí uživateli. Při kliknutí na tento pin dostanete základní informace o obchodu, přičemž se nabízí tlačítko přidání do plánované trasy. Následně dojde k přepočítání a doplnění mezi zastávky.

Jak je vidět, i samotná informace o obchodu obsahuje označení, že se jedná o reklamu. Firmy kromě toho budou moci implementovat i obrazovku se speciální nabídkou. Google tuto novinku zavádí v rámci vánoční nákupní horečky. Samozřejmě jde hlavně o další možnost výdělku pro firmu, ale samotné řešení a implementace není nijak násilné a může se hodit v objevování vánočních akcí.

logo-app Mapy Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Maps - GPS Navigation Developer Zdarma iOS

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

htcjirka .

VIP 17. 11. 2019, 16:59

Humac, proto mam google maps pres ADB odinstalovane.

Roren Movies

VIP 13. 11. 2019, 22:52

Náhodou to je dobrá funkce.
Už hodněkrát se nám stalo že jsme někam jely a nevěděly jsme kam třeba na jídlo.
:-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim