reklama

iOS 13.3. beta 2 přináší podporu nejen NFC pro Safari

iOS 13.3. beta 2 přináší podporu nejen NFC pro Safari
2019-11-13T08:00:08+01:00
• 13. 11. 2019

Apple pokračuje v opravování a vylepšování svého systému pro iPhony. Dočkali jsme se iOS 13.3. beta 2 a kromě oprav chyb přináší i jednu poměrně zajímavou novinku, kterou ale asi jen tak někdo nevyužije, pokud nemá přístup k určitému zabezpečení.

iOS 13.3. beta 2 a bezpečnostní klíče

Apple zapracoval na některých drobných funkcích napříč aplikacemi v iOS, ale hlavní novinkou je podpora technologií NFC, USB a Lightning pro webový prohlížeč Safari, SFSafariViewController a ASWebAuthenticationSession s cílem přinést podporu pro FIDO2, tedy bezpečnostní řešení.

Na první pohled toto vyjádření vypadá nudně a nezajímavě, ale právě FIDO2 je pomalinku na vzestupu. Vzhledem k tomu, že Apple přidává podporu přímo pro Safari, zřejmě této technologii dostatečně věří, aby se jí zabýval.

YubiKey 5Ci

FIDO2 je v podstatě náhrada za běžný generátor čísel pro dvoufázové ověření, případně bezpečnostní SMS kódy. Ve své podstatě se jedná o zařízení generující tokeny. Jakmile připojíte bezpečnostní klíč pomocí NFC, USB nebo Lightning, zařízení si předají patřičné informace a v případě přihlášení na webovou stránku dojde k předání dat. Tím se uživatel přihlásí.

V praxi to bude znamenat, že na iPhonu bude postačovat v rámci dvoufázového ověření na nějaké webové stránce jen připojení bezpečnostního klíče skrze NFC, USB nebo Lightning konektor.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim