reklama

Chrome omezí náročné reklamy

Chrome omezí náročné reklamy
2019-11-01T09:30:12+02:00
• 1. 11. 2019

Zdroj: Google

1

Blokování reklamy je stále velkým tématem u mnohých internetových stránek. Uživatelé si stahují nejrůznější rozšíření pro prohlížeče, která blokují reklamu globálně, což má kolikrát negativní dopad. Google se sám v této oblasti angažuje. Ostatně Chrome disponuje systémem pro omezení reklamy, ale v dohledné době se dočkáme další novinky, která omezí náročné reklamy.

Chrome a reklama na webu

Google nedávno oznámil, že přestane podporovat Flash obsah i v rámci indexace ve Vyhledávání. S tím je spojeno i ukončení podpory i reklamních formátů. Ostatně už pár let převádí Flash reklamy na alternativní formáty. Hlavním důvodem je náročnost takového obsahu na hardware. V Googlu se ale chtějí zaměřit i na reklamy, které zbytečně zatěžují zařízení. I z tohoto důvodu dostane webový prohlížeč Chrome funkci pro omezená takového typu reklam.

Novinka bude blokovat reklamu, pokud prohlížeč zjistí, že je příliš náročná na hardware. Může se jednat o velmi komplexní reklamy s mnohými animacemi, funkcemi navíc nebo skrytými kódy, které zbytečně například využívají procesor. Případně reklama jako taková se snaží načíst až příliš mnoho externích zdrojů.

reklamy

V tuto chvíli je novinka dostupná jen v rámci experimentů v Chromu Canary, kde je nutné ji manuálně aktivovat. Do stabilního Chrome se dostane až ve verzi 80, přičemž bude dostupná pro všechny operační systémy. My jsme si ji již vyzkoušeli a nezaznamenali jsme, že by na nějakém webu došlo k blokování. Procházeli jsme ale běžné webové stránky, kde se používají standardní reklamy.

logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

JiriJandl

4. 11. 2019, 18:04

Takže budou blokovat všechny reklamy, kromě sebe sama 🤣? Když opominu, že nejvlezlejší reklamy jsou takové ty „přerušené stránky v polovině“, které zrovna dělají oni, tak se nedivím nikomu, kdo na rootu přepíše hosts, nebo bez rootu používá VNP typu AdClear apod…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat