reklama

Chrome omezí náročné reklamy

Chrome omezí náročné reklamy
2019-11-01T09:30:12+02:00
• 1. 11. 2019
1

Blokování reklamy je stále velkým tématem u mnohých internetových stránek. Uživatelé si stahují nejrůznější rozšíření pro prohlížeče, která blokují reklamu globálně, což má kolikrát negativní dopad. Google se sám v této oblasti angažuje. Ostatně Chrome disponuje systémem pro omezení reklamy, ale v dohledné době se dočkáme další novinky, která omezí náročné reklamy.

Chrome a reklama na webu

Google nedávno oznámil, že přestane podporovat Flash obsah i v rámci indexace ve Vyhledávání. S tím je spojeno i ukončení podpory i reklamních formátů. Ostatně už pár let převádí Flash reklamy na alternativní formáty. Hlavním důvodem je náročnost takového obsahu na hardware. V Googlu se ale chtějí zaměřit i na reklamy, které zbytečně zatěžují zařízení. I z tohoto důvodu dostane webový prohlížeč Chrome funkci pro omezená takového typu reklam.

Novinka bude blokovat reklamu, pokud prohlížeč zjistí, že je příliš náročná na hardware. Může se jednat o velmi komplexní reklamy s mnohými animacemi, funkcemi navíc nebo skrytými kódy, které zbytečně například využívají procesor. Případně reklama jako taková se snaží načíst až příliš mnoho externích zdrojů.

reklamy

V tuto chvíli je novinka dostupná jen v rámci experimentů v Chromu Canary, kde je nutné ji manuálně aktivovat. Do stabilního Chrome se dostane až ve verzi 80, přičemž bude dostupná pro všechny operační systémy. My jsme si ji již vyzkoušeli a nezaznamenali jsme, že by na nějakém webu došlo k blokování. Procházeli jsme ale běžné webové stránky, kde se používají standardní reklamy.

logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

JiriJandl

4. 11. 2019, 18:04

Takže budou blokovat všechny reklamy, kromě sebe sama 🤣? Když opominu, že nejvlezlejší reklamy jsou takové ty „přerušené stránky v polovině“, které zrovna dělají oni, tak se nedivím nikomu, kdo na rootu přepíše hosts, nebo bez rootu používá VNP typu AdClear apod…

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim