reklama

Facebook Messenger spustí šifrované hovory

Facebook Messenger spustí šifrované hovory
2019-11-01T07:59:41+01:00
• 1. 11. 2019

Pokud jde o bezpečí na internetu, každý uživatel by se měl zajímat, jak třeba přistupuje na webové stránky. Dnes i webový prohlížeč ostatně sám upozorňuje skrze grafiku, jestli procházíte web skrze HTTPS (šifrované spojení) nebo HTTP. V případě komunikačních služeb a aplikací je to komplikovanější. Na trhu najdete možnosti zcela šifrované komunikace, ale nejrozšířenější služby mají omezené možnosti. To se zřejmě změní u Messengeru od Facebooku.

Šifrovaný Messenger

Pokud chcete co nejbezpečněji komunikovat v rámci Messengeru od Facebooku, nabízí se Tajná konverzace. V rámci ní dochází ke kompletnímu šifrování komunikace, a to včetně souborů, které zasíláte. Mezi ně se počítají i hlasové zprávy. Bohužel je vše řešeno textově, ale to se zřejmě změní.

Jane Manchun Wong (@wongmjane) se podařilo objevit ve zdrojovém kódu aplikace pro Android, že tato služba brzy nabídne šifrování pro hlasové i video hovory. Nejedná se o absolutní novinku, když vezmeme v potaz, že ke kompletnímu šifrování dochází i služby WhatsApp, kterou vlastní Facebook.

Zřejmě se jedná o rozšíření možností pro nalákání uživatelů, kteří nechtěli používat Messenger kvůli neúplné podpoře šifrování. Na druhou stranu to také znamená, že ani hovory v běžném režimu nejsou u Messengeru šifrované.

Zdroje: twitter.com, thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim