reklama

Instagram odstraňuje záložku „Sleduji“, nedozvíte se, co se komu co líbí

Instagram odstraňuje záložku „Sleduji“, nedozvíte se, co se komu co líbí
2019-10-07T21:16:11+01:00
• 8. 10. 2019

Zdroj: Instagram

Nedávno jsme vás informovali, že Instagram chystá spoustu novinek pro Android aplikaci. Kromě toho se nyní začíná objevovat tmavý vzhled aplikace. Ačkoliv má být novinka jen pro beta testery, tak jeden z našich čtenářů uvádí, že němá testovací aplikaci a i přes to má Instagram v tmavém provedení. Tento týden se ale dočkáme odstranění jedné „šmírovací“ funkce.

Instagram pro Android získá zkratky, pozdě ale přece

Záložka „Sleduji“ zmizí

Aplikace nejsou nafukovací a čas od času se musí společnost rozhodnout, co bude odstraněno. Buď je potřeba udělat místo pro novou funkci, nebo se musí aplikace trochu odlehčit, jelikož nějaká součást není tak moc používaná. Instagram jednu takovou funkci odstraní.

Threads od Instagramu je nová aplikace pro komunikaci skrze Stories

Záložka Sleduji většinou prozrazuje, kdo koho začal sledovat, kde co okomentoval nebo co se mu konkrétní líbí (kde dal „lajk/srdíčko“). Dle zástupců se nejedná o příliš používanou část aplikace, proto není potřeba ji provozovat. Uživatelé tak přijdou o funkci, díky které se mohli něco málo dozvědět o svých přátelích nebo uživatelích, s kterými jsou propojeni.

Samozřejmě se po takovém ohlášení ozvou lidé, co takovou funkci používají, nebo jim jednoduše bude chybět. Ostatně na záložce Sleduji se nezobrazovalo úplně vše, spíše jen takový výňatek a menší náhled, co je nyní v kurzu. Funkce jako taková tedy v tomto týdnu vymizí z aplikací pro Android a iOS, přičemž se nabízela uživatelům již od roku 2011.

Zdroje: buzzfeednews.com, engadget.com, quora.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim