reklama

Ještě tmavší vzhled Twitteru pro Android přijde později aktualizováno

Ještě tmavší vzhled Twitteru pro Android přijde později [aktualizováno]
2019-09-12T17:44:00+02:00
• 12. 9. 2019
4

Aktualizováno 12. 9.

V červenci jsme vás informovali, že nový černý vzhled aplikace Twitter přijde na Android v září. Bohužel se tak nestane. Informaci poskytl viceprezident pro design a vývoj Dantley Davis na svém Twitter účtu. Dle jeho slov má nová verze pro Android projít ještě laděním a vylepšováním, což způsobuje zpoždění. Bohužel nedodal nový přibližný termín, kdy se dočkáme novinky nazvané „Lights Out“. Na druhou stranu poskytl aspoň snímek obrazovky, na co se máme těšit.

Aktualizováno 25. 7.

V březnu tohoto roku jsme se dočkali oznámení, že aplikace Twitter získá skutečný tmavý režim nazvaný jako „Lights Out“ (volně přeloženo – zhasnuto). Majitelé iOS si novinku mohou již užívat, stejně jako ti, kteří si vystačí s webovou verzí, kde je nový vzhled také dostupný.

Dantley Davis, viceprezident designu a výzkumu v Twitteru, zveřejnil, že majitelé Android zařízení se dočkají až v polovině září. Jedná se pouze o plán, takže se ještě může cokoliv změnit. Uživatelům androidí aplikace tedy zbývá jen čekat, než se objeví aktualizace aplikace Twitter.

Původní článek 28. 3.

Největší novinkou v poslední době u sociální sítě Twitter je možnost chronologického řazení příspěvků v aplikacích. Zatímco co se jiný honí po nasazení tmavého vzhledu, tak tato sociální síť nabízí tmavší podobu již od roku 2016. Nyní jsme se ale dočkali ještě temnějšího vzhledu.

Twitter a tmavý vzhled

Od roku 2016 Twitter nabízí možnost zapnutí nočního režimu, přičemž je k dispozici i automatický mód, který přepíná mezi světlým a tmavým prostředím na základě času. Nyní jsme se ale dočkali oznámení, že aplikace jako taková dostane další vzhled.

Nový mód se v angličtině nazývá „Lights Out“ (volně přeloženo – zhasnuto). Původní tmavý vzhled nabízel spíše tmavší modrou barvu, nový režim nabídne zcela černé provedení. Twitter zde zdůrazňuje, že se jedná o skutečnou černou barvu, takže na AMOLED/OLED displejích nebude emitováno jakékoliv světlo na černých pixelech.

Ukázka mezi současným a novým tmavým vzhledem

Původní tmavě modrý režim zůstane jako další možnost, stejně jako automatický mód. V tuto chvíli novinka přijde prvně na iPhony. Později se objeví ve webové verzi a také pro Android aplikaci. Bohužel Twitter již neupřesnil časový rámec.

logo-app Twitter Developer Zdarma iOS logo-app Twitter Twitter, Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: 9to5mac.com, xda-developers.com, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

TECH&GA 2018

12. 9. 2019, 19:33
Android aplikace

Substratum(+Synergy na One UI, Andromeda na Android 8) nebo Hex Installer to umí už dlouho

Erik Bezeréti

29. 3. 2019, 15:29

Nevíte jaká tmavá verze zůstane v automatickém módu? Jestli ta tmavá modrá nebo půjde také nastavit, aby se aplikace automaticky přepínala do černé?

Přemysl Vaculík

29. 3. 2019, 17:25

Bohužel zatím nevím.

Jiří Chrtek

29. 3. 2019, 8:30

Twitter pro iOS už se dá do „černé“ přepnout. Funkce v aplikaci už byla a vývojáři ji aktivovali dnes v noci (29.3.). Stačí mít staženou nejnovější verzi, aplikaci restartovat (vyhodit v multitaskingu a znova spustit) a tapnout na svoji profilovku > Nastavení a soukromí > Zobrazení a zvuk > Zhasnuto.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim