reklama

Spotify koupilo SoundBetter, službu pro umělce

Spotify koupilo SoundBetter, službu pro umělce
2019-09-16T16:30:08+01:00
• 16. 9. 2019

Grafika: Spotify

Spotify nemůže usnout na vavřínech, aby se udrželo na své pozici mezi hudebnímu streamovacími službami. Sice jsme se dočkali nedávno poměrně zásadní změny u tarifu pro rodiny, ale nyní se dozvídáme o novince, která potěší zejména umělce, což nakonec mohou ocenit i běžná uživatelé.

SoundBetter pod křídly Spotify

Umělci měli k dispozici službu Spotify for Artists, respektive stále mají, ale již nemohou nahrávat vlastní hudbu. K tomu musí využít společnosti třetích stran. Spotify for Artists nyní tedy spíše nabízí jen analytické nástroje, ale to by se mohlo v dohledné době změnit.

Spotify totiž odkoupilo společnost SoundBetter, která ve své podstatě nabízí umělcům prostor, kde sehnat odborníky v oblasti zvuku, textaře, producenty nebo dokonce další umělce k dokončení nebo vytvoření vlastní hudby. Ostatně je docela těžké dnes sehnat někoho, kdo vám pomůže s tvorbou a ne vždy jde vše udělat v domácích podmínkách.

Samozřejmě se kolem všeho točí peníze. SoundBetter si bere jen malý poplatek za zprostředkované služby. V tuto chvíli je ve službě registrováno na 180 000 uživatelů, přičemž přes službu v tuto chvíli proteče přibližně jeden milion dolarů.

Spotify odkoupilo tuto společnost za blíže nespecifikovanou částku. Zatím se neplánuje zrušení, ale očekává se právě začlenění do Spotify for Artists. Umělci tak budou mít lepší přístup ke službám SoundBetter.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim