reklama

HTC se v srpnu dařilo, meziročně ale strádá

HTC se v srpnu dařilo, meziročně ale strádá
2019-09-16T15:00:40+01:00
• 16. 9. 2019

Zdroj: AndroidCommunity

Budoucnost HTC je stále nejistá, aspoň tedy na trhu se smartphony. Už jsou pryč ty časy, co firma vydávala jeden model za druhým. Poslední novinkou byl model HTC Wildfire X, ale v tomto případě nebyl vyroben přímo u HTC, jedná se jen o licencované zařízení. V současnosti se HTC spíše zabývá trhem s virtuální realitou.

Srpen byl dobrý pro HTC

HTC vydává každý měsíc své finanční výsledky, na jejichž základě můžeme pozorovat neustále klesání příjmů. Průměrně se jedná o 60% poklesy v porovnání s minulým rokem. Tentokrát jsme se ale dočkali mezi měsíčního nárůstu. V porovnání s červencem si HTC polepšilo na příjmech o 66,72 %. Jedná se skutečně o dobrý skok, ale meziročně jde stále o pokles o 47,11 %.

Dle analytiků vděčí společnost za vylepšení příjmů právě trhu s virtuální realitou, kde HTC patří mezi přední hráče. Bohužel mobilní trh již na tom není tak dobře. Sice společnost zmiňuje v oficiálním vyjádření, že se stále považuje za předního výrobce, respektive inovátora, tak v poslední době v této oblasti nic velkého nepředstavilo.

Dokonce není ani jisté, jestli se letos dočkáme nějakého nového top modelu. Nejsou k dispozici úniky ani spekulace. Je tedy otázkou, jestli společnost plánuje zaútočit na trh se smartphony, případně si nechá už jen licencovat značku.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim