reklama

iPhone 11 představen, nástupce iPhonu XR

iPhone 11 představen, nástupce iPhonu XR
2019-09-10T20:15:36+01:00
• 10. 9. 2019
1

Apple právě nyní představil zbrusu nové iPhony. Ještě před samotným představením však Tim Cook hovořil ohledně popularizace iPhonu XR a XS. Nicméně, pojďme si nový iPhone představit. Víceméně jsme o designu nového iPhonu věděli již dávno dopředu. Předchozí spekulace byly totiž nyní potvrzeny. Novinka nese označení iPhone 11 a bude k dispozici hned v několika barevných variantách. Nutno podotknout, že iPhone 11 bude nástupcem iPhone XR. 

iPhone 11

iPhone 11 bude v prodeji hned v šesti nových barvách – purple, white, yellow, green, black, a Product (RED). Telefon je vybaven velkým 6,1palcovým Liquid Retina displejem podporující technologii True Tone, Tap to wake a samozřejmě Haptic Touch.

Oficiálně: Apple Watch Series 5

Apple představil nový iPad 10.2

Pokud nás paměť nemate, jedná se o vůbec první iPhone, který disponuje audiem s označením Dolby Atmos. Na zadní straně telefonu se nachází hned dvojice fotoaparátů, což je oproti předchozí generaci XR změna – doposud byl k dispozici jeden fotoaparát. Duální fotoaparát nabízí 12megapixelovou ultraširokoúhlou čočku, přičemž zachytí obsah až ve 120 stupních. 

iPhone 11 disponuje také optickým zoomem a lehce přepracovaným UI aplikace Fotoaparát. U aplikace se ještě na chvíli zastavíme. Apple totiž ve své prezentaci uvedl, že je u tohoto modelu k dispozici nová generace chytré funkce HDR. 

Oficiálně: iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, cena začíná na 999 dolarech

Došlo i na selfie

Apple se zřejmě lehce inspiroval u své konkurence, konkrétně u Googlu. Představil totiž také funkci Night Side. Jednoduše řečeno jde o funkci, prostřednictvím které můžete v noci vytvořit poměrně slušně ostré a jasné snímky. Nutno podotknout, že iPhone 11 podporuje 4K video při 60 snímcích za sekundu (60 fps), slo-mo, time-lapse a stabilizaci videa. A pozor, zpátky se nám vrátil QuickTake. Jednoduše bude stačit stisknout tlačítko a vytvoříte fotografii. 

Na přední straně telefonu je k dispozici 12megapixelový TrueDepth fotoaparát podporující 4K video, a to při 60 a 30 fps. Dále podporuje slo-mo funkci. Srdcem celého iPhonu je nový procesor A13 Bionic. Jedná se o vůbec nejvýkonnější procesor pro chytré telefony, společně také s grafickým procesorem. 

iPhone 11 bude také o něco málo méně závislý na energii, neboť na jedno nabití vydrží o jednu hodinu déle než současná generace iPhone XR. Jedná se o vůbec nejlepší iPhone, tedy alespoň co se výdrže baterie týká. I v tomto případě platí, že telefon vydrží až 2 metry pod vodou po dobu 30 minut. Cena telefonu bude startovat na 699 dolarech, zhruba 15 378 Kč bez DPH. 

České ceny u novinek iPhone 11, iPhone 11 Pro (Max), iPad a Apple Watch

iPhone 11

Zdroj: Tisková konference

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Richard Fabián

11. 9. 2019, 12:36

Konečně, že už Apple dohání Galaxy S9, fedoru dolů za to, ale ta pánev na lívance je prosím co? První iPhone s Dolby Atmos“ ….. slovy „první“?. Každý rok si říkám, že tohle už nemůže být pravda a ono hle

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim