reklama

Oficiálně: Apple Watch Series 5

Oficiálně: Apple Watch Series 5
2019-09-10T19:54:35+01:00
• 10. 9. 2019

Apple na své podzimní konferenci představil také novou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Společnost během prezentace spustila video, ve kterém demonstrovala hlavně zdravotní funkce, jenž lidem pomohly. 

Oficiálně: iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, cena začíná na 999 dolarech

Apple Watch Series 5

Nové chytré hodinky přicházejí pod názvem Apple Watch Series 5. Jedná se o vůbec první hodinky od Applu, které nabízejí Always-on Retina displej. Ve své podstatě nová generace nabízí stejný design, jako současný model Series 4. 

iPhone 11 představen, nástupce iPhonu XR

Nicméně, hlavní změny se udály uvnitř zařízení. Tak například díky novému Always-on Retina displeji vydrží hodinky na jedno nabití 18 hodin. Kromě toho bude možné mít displej neustále zapnutý. 

Apple představil nový iPad 10.2

Apple také představil nové ciferníky, které s největší pravděpodobností budou k dispozici pouze pro Apple Watch Series 5. Společnost však přinesla i zcela upravenou aplikaci Apple Maps, která vám nyní zobrazí přesnou cestu. Nově byl přidán také Kompas, prostřednictvím kterého se budete moci řídit, když například budete na cestách.

Další zajímavou novinkou je funkce Emergency SOS. Ve své podstatě jde o mezinárodní funkci, kterou když vyvoláte, bude k vám okamžitě přivolána pomoc. Opět i v tomto případě platí, že hodinky byly vyrobeny ze 100 % recyklovatelného materiálu – hliníku. Hodinky budou k dispozici ve třech barvách – Silver, Gold, Space Grey. 

Vylepšení bez nového designu

Největší materiální změnou nabízí keramický model, který bude v prodeji v bílé barvě. Samozřejmě si budete moci zakoupit sportovní variantu Apple Watch Series 5 Nike, kde budete mít přístup k prémiovým sportovním funkcím. 

Chytré hodinky startují na ceně 399 dolarů (cca 8 778 Kč bez DPH) s GPS modemem. Pokud si budete chtít připlatit za Cellular model, zaplatíte 499 dolarů, tj. zhruba 10 978 Kč bez DPH. Ceny byly pozměněny i v případě starší generace Series 3, ta startuje na 199 dolarech – 4 378 Kč bez DPH. Apple Watch Series 5 si můžete již nyní předobjednat, k dispozici pak budou 20. září letošního roku. 

České ceny u novinek iPhone 11, iPhone 11 Pro (Max), iPad a Apple Watch

Apple Watch Series 5

Zdroj: Tisková konference

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat