Android 10 GSI je k dispozici, můžete si vyzkoušet nejnovější systém

Android 10 GSI je k dispozici, můžete si vyzkoušet nejnovější systém
2019-09-05T10:00:48+02:00
• 5. 9. 2019

Zdroj: Google

Problém s aktualizacemi mobilních zařízení se systémem Android panuje již delší dobu. Google se snaží vytvořit nástroje, funkce a nejrůznější techniky, aby se zlepšila rychlost aktualizací, ale stále to není zcela optimální. Jednou z takových novinek je Dynamic System Updates, tedy možnost vyzkoušet si nejnovější Android bez nutnosti přehrávat aktuální verzi systému. Zde je ale nutné mít mobil již s Androidem 10, takže hlavní využití bude až u příští iterace systému. I tak je zde možnost si vyzkoušet Android 10 na zařízení se starší verzí, byť výrobce ještě nevydal aktualizaci.

Android 10 GSI

Architektura Android se změnila, ale mnoho uživatelů si toho ani nevšimlo. V podstatě jde o lepší možnost úpravy a hlavně aktualizace, což využijí výrobci. Nemusí díky tomu předělávat k obrazu svému cely systém, stačí jen nějaká část. Aby toho nebylo málo, dočkali jsme se GSI (Generic System Images), tedy čistého systému Android, který by měl fungovat na většině zařízení bez nutnosti cokoliv dodělávat nebo měnit. Vše je možné díky projektu Treble.

Android 10 GSI

V tuto chvíli Google vydal Android 10 v rámci GSI a jsou k dispozici rovnou tři verze – ARM64+GMS, ARM64 a x86_64. Stačí tedy stáhnout na stránkách Googlu a můžete nainstalovat nejnovější systém do svého zařízení. Samozřejmě je zde několik podmínek. Například bootloader musí být odemčený, dále zařízení musí mít plnou podporu Treble a také mobil přišel na trh minimálně s Androidem 9 Pie. Pokud jste měli starší systém, vše může být více nestabilní.

Android 10 GSI není pro běžné používání. Google uvádí, že se jedná o verzi pro vývojáře, aby si například vyzkoušeli své aplikace a podobně. Díky tomu není nutné za každých okolností kupovat například Pixel smartphone. Postačí levnější mobil od jakéhokoliv výrobce.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat