reklama

Facebook již nebude rozpoznávat obličeje ve výchozím nastavení

Facebook již nebude rozpoznávat obličeje ve výchozím nastavení
2019-09-05T08:36:42+02:00
• 5. 9. 2019

Největší sociální síť Facebook ve výchozím nastavení umožňuje rozpoznávat obličeje u jednotlivých fotografií. Od tohoto týdne bude však všem uživatelům zavedeno nové nastavení ochrany osobních údajů Face Recognition, která byla vůbec poprvé představena v prosinci roku 2017.

Facebook zavádí funkci Face Recognition

Pokud budete mít zapnutou funkci pro rozpoznávání obličeje, Facebook vás okamžitě upozorní na to, že někdo z vašich přátel nahraje fotku s vaší osobou, a to i přesto, že nebudete na fotografii označeni. Po tomto oznámení se budete moci rozhodnout, zda se na fotografii necháte označit, či ji nahlásíte, aby byla odstraněna. Největší sociální síť světa se o této funkci rozpovídala pro zahraniční server The Verge, kde mimo jiné uvedla, že novinka dorazí mezi všechny uživatele v průběhu několika příštích týdnů. 

Pokud ještě nemáte rozpoznávání obličeje nastavené, budete o tom informování ve své timeline. Prostřednictvím tohoto oznámení pak budete moci funkci aktivovat. Facebook mimo jiné prohlásil, že noví uživatelé budou moci funkci Face Recognition aktivovat ještě během registrace. Novinka pak bude k dispozici v rámci kategorie Nastavení. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim