reklama

Youtube ukončuje Zprávy mezi přáteli

Youtube ukončuje Zprávy mezi přáteli
2019-08-21T07:00:24+01:00
• 21. 8. 2019

V roce 2016 jsme se dočkali představení komunikačního rozhraní v rámci aplikace Youtube, o dva roky později tato funkce byla dostupná i ve webové verzi. Ve své podstatě jste nemuseli přátelům posílat video na nějaké komunikační platformě jako Hangouts, WhatsApp nebo Messenger, měla postačit platforma Youtube. Funkce jako taková se asi nesetkala s dostatečným zájmem.

Zprávy mezi přáteli končí

Zprávy na Youtube měly přinést velmi jednoduchou možnost komunikace mezi jednotlivci i skupinami. Původním záměrem bylo přímé sdílení videí a případná konverzace mezi lidmi. V podstatě se jednalo o takový pokus, jak udržet uživatele co nejdéle na Youtube. Druhý benefit byl v přímém doporučování obsahu, tedy jeho šíření.

Osobně jsem tuto funkci použil několikrát, ale zájem ze strany mých kontaktů byl minimální. Ostatně málokomu se chce využívat několik komunikačních platforem. Zřejmě něco podobného se dělo mezi všemi uživateli, takže není divu, že se došlo k rozhodnutí ukončit přímé zprávy na Youtube.

Pravděpodobně se nebude jednat o standardní ukončení, jelikož oficiální stránky přímo uvádějí, že některé funkce mohou přestat pracovat ještě před termínem konce, třeba sdílení videí – zůstal by jen chat. Konkrétní datum konce bylo stanovena na 18. září, od tohoto data již nebude dostupná přímá komunikace mezi uživateli, stejně jako skupinové konverzace.

Po 18. září již nebudete moci odesílat zprávy přímo na YouTube. Některé části této funkce mohou být ukončeny před tímto datem, například sdílení videa jako zprávy. 

Konec tedy přijde velmi rychle a vzhledem k tomu, že se tak stane jen za několik týdnů, můžeme soudit, že ztráta této funkce nepostihne příliš mnoho uživatelů. Pokud by se jednalo o populárnější součást Youtube, rozhodně bychom se dočkali pozdějšího termínu. Pokud si chcete zachovat data z komunikací, zde je návod na jejich stažení:

  • Přejděte na https://takeout.google.com/settings/takeout/custom/youtube.
  • V části YouTube vyberte „Jsou zahrnuta všechna data“ a vyberte, která data chcete zachovat.
  • Zrušte výběr všech dat s výjimkou „Chaty“.
  • Zvolte OK.
  • Vyberte Další krok.
  • Vyberte „Kreativní archiv“.
  • Až bude archiv připraven, obdržíte e-mail.
  • Stáhněte si všechny své chaty jako soubor ZIP.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim