reklama

YouTube chat přichází do webové verze

YouTube chat přichází do webové verze
2018-05-24T20:19:09+01:00
• 24. 5. 2018
1

V roce 2016 Youtube představil možnost komunikace mezi uživateli v rámci své aplikace pro smartphony, tzv. YouTube chat. Od té doby se funkce mírně změnila, ale ve svém základu zůstává stejná. Nyní stejná možnost přichází do webové verze služby Youtube.

YouTube chat

Možnost posílání zpráv mezi uživateli se nachází v pravém horním rohu u ikony notifikací. Po kliknutí se zobrazí nabídka nedávných vláken, které lze smazat nebo jim ztlumit oznámení. Taktéž je zde možnost zobrazení všech kontaktů.

Samozřejmě zde máte také možnost se spojit s novým kontaktem, a to i prostřednictvím speciálního odkazu, který si můžete vygenerovat. Po kliknutí na konkrétní kontakt nebo skupinu se otevře menší dialogové okno pro komunikaci. U sdílených videí můžete udělit srdíčko, že se vám konkrétní položka líbí.

 

U tohoto okna lze zobrazit účastníky, ale nelze je odstraňovat. Také můžete přidat další nebo komunikaci smazat.

Nové okno pro sdílení

S dostupností nové funkcionality ve webové verzi také souvisí i nové dialogové okno pro sdílení jednotlivých videí. V první řadě se nabízí Youtube kontakty, následně můžete sdílet na sociální sítě a pak se zde nabízí zkopírování odkazu konkrétního videa.

Pakliže budete vybírat Youtube kontakt, lze zvolit více než jeden. Ještě před samotným sdílením se nabízí možnost napsání vzkazu.

Ačkoliv se jedná jen o rozšíření funkcionality známé z mobilních aplikací, Youtube v podstatě dává zelenou této tomuto experimentu. Otázka je, jestli se více rozšíří tento komunikační prostředek mezi uživateli, nebo zůstanou u konvenčních komunikátorů.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

ještě mi chybí možnost chatovat v kalkulačce a v kalendáři…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim