reklama

HTC přechází na licencování značky, první mobil byl představen

HTC přechází na licencování značky, první mobil byl představen
2019-08-14T16:30:42+02:00
• 14. 8. 2019

Zdroj: AndroidCommunity

V březnu tohoto roku se začalo proslýchat, že by se HTC mohlo uchýlit k licencování vlastní značky. To by znamenalo, že ne každý smartphone od tohoto tchajvanského výrobce by pocházel z továren firmy. Nyní jsme se v podstatě dočkali potvrzení bez jakéhokoliv většího rozruchu.

HTC jako jen značka?

Licencování značky není nijak nový trend. Například společnost TCL dnes stojí za mobily Alcatel a BlackBerry, nebo třeba Nokia spadá pod HMD Global. Vlastníci těchto značek zapůjčili název jiným společnostem, aby mohly vyrábět zařízení, která ponesou známé označení. Něco podobného se nyní děje u HTC, ale v takovém rozsahu jako u výše jmenovaných.

Zatím nelze očekávat, že by HTC zcela opustilo vlastní výrobu mobilů, ale některé z nich mohou pocházet od jiných společností. První takovým zařízením je novinka HTC Wildfire X, která byla dnes uvedena na indický trh. Přímo na oficiálních stránkách HTC u tohoto mobilu je informace, že za výrobou stojí indická společnost In One Smart Technology (H.K.) Limited. Ta má návaznost na mobily Lava.

Konkrétně se uvádí, že In One Smart Technology (H.K.) Limited má licenci na používání značek HTC a HTC Wildfire. Z toho se dá vyvozovat, že novinka HTC Wildfire X se asi nikdy neobjeví na globálním trhu a zůstane dostupná jen v Indii. HTC díky tomu nemusí dělat vývoj hardwaru, produkci, marketing a dodávky. Vše zajišťuje In One Smart Technology (H.K.) Limited a HTC se maximálně stará o marketing a zřejmě o softwarovou stránku. Zřejmě se takto ušetří dost finanční prostředků.

Zatím není jasné, jestli se jedná o první a poslední pokus, nebo se podobná zařízení budou objevovat častěji.

Zdroje: htc.com, mynewblogloveline.blogspot.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim