reklama

Twitter má ještě tmavší vzhled, na Android přijde v září aktualizováno

Twitter má ještě tmavší vzhled, na Android přijde v září [aktualizováno]
2019-07-25T13:05:00+02:00
• 25. 7. 2019
3

Aktualizováno 25. 7.

V březnu tohoto roku jsme se dočkali oznámení, že aplikace Twitter získá skutečný tmavý režim nazvaný jako „Lights Out“ (volně přeloženo – zhasnuto). Majitelé iOS si novinku mohou již užívat, stejně jako ti, kteří si vystačí s webovou verzí, kde je nový vzhled také dostupný.

Dantley Davis, viceprezident designu a výzkumu v Twitteru, zveřejnil, že majitelé Android zařízení se dočkají až v polovině září. Jedná se pouze o plán, takže se ještě může cokoliv změnit. Uživatelům androidí aplikace tedy zbývá jen čekat, než se objeví aktualizace aplikace Twitter.

Původní článek 28. 3.

Největší novinkou v poslední době u sociální sítě Twitter je možnost chronologického řazení příspěvků v aplikacích. Zatímco co se jiný honí po nasazení tmavého vzhledu, tak tato sociální síť nabízí tmavší podobu již od roku 2016. Nyní jsme se ale dočkali ještě temnějšího vzhledu.

Twitter a tmavý vzhled

Od roku 2016 Twitter nabízí možnost zapnutí nočního režimu, přičemž je k dispozici i automatický mód, který přepíná mezi světlým a tmavým prostředím na základě času. Nyní jsme se ale dočkali oznámení, že aplikace jako taková dostane další vzhled.

Nový mód se v angličtině nazývá „Lights Out“ (volně přeloženo – zhasnuto). Původní tmavý vzhled nabízel spíše tmavší modrou barvu, nový režim nabídne zcela černé provedení. Twitter zde zdůrazňuje, že se jedná o skutečnou černou barvu, takže na AMOLED/OLED displejích nebude emitováno jakékoliv světlo na černých pixelech.

Ukázka mezi současným a novým tmavým vzhledem

Původní tmavě modrý režim zůstane jako další možnost, stejně jako automatický mód. V tuto chvíli novinka přijde prvně na iPhony. Později se objeví ve webové verzi a také pro Android aplikaci. Bohužel Twitter již neupřesnil časový rámec.

logo-app Twitter Developer Zdarma iOS logo-app Twitter Twitter, Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: 9to5mac.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Erik Bezeréti

29. 3. 2019, 15:29

Nevíte jaká tmavá verze zůstane v automatickém módu? Jestli ta tmavá modrá nebo půjde také nastavit, aby se aplikace automaticky přepínala do černé?

Přemysl Vaculík

29. 3. 2019, 17:25

Bohužel zatím nevím.

Jiří Chrtek

29. 3. 2019, 8:30

Twitter pro iOS už se dá do „černé“ přepnout. Funkce v aplikaci už byla a vývojáři ji aktivovali dnes v noci (29.3.). Stačí mít staženou nejnovější verzi, aplikaci restartovat (vyhodit v multitaskingu a znova spustit) a tapnout na svoji profilovku > Nastavení a soukromí > Zobrazení a zvuk > Zhasnuto.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim