reklama

Sony chce integrovat více senzorů přímo do displeje

Sony chce integrovat více senzorů přímo do displeje
2019-07-22T18:00:40+01:00
• 22. 7. 2019

Grafika: Sony.cz

3

Displeje dnes nemusí sloužit jen pro zobrazování obsahu. Již jsme se dočkali technologie, která umožňuje přeměnit displej také v jeden velký reproduktor a dokonce je na trhu několik modelů s touto funkcí. Aktuálním trendem je integrace čtečky otisků prstů a brzy se dočkáme i zakomponování kamer – ukázaly to společnosti jako Oppo a Xiaomi. Sony si ale pohrává s možností integrace další senzorů.

Displej se senzory

Společnost Sony si podala patentovou přihlášku na displej, který v sobě integruje několik senzorů. Konkrétně by se mělo jednat o akcelerometr, senzor tlaku na displej a také teplotní čidlo. V tomto případě ale nepůjde o běžné použití a nahrazení stávajících, které se nacházejí ve smartphonech.

Sony si tak trochu pohrává s jejich využitím u ohebných displejů. Díky získaným datům bude možné lépe určit, jak je dané zařízení používáno. Systém následně může zareagovat a zvolit vhodnější grafické prostředí, případně vypnout určité části, které nejsou používány. Kupříkladu odvrácené sekce displeje.

Sony jde ale dál. Senzory jako takové by se měly nejvíce využít u transparentních ohebných displejů. Zde je jasné, že se něčeho takového jen tak nedočkáme, jestli současné ohebné smartphony se ani ještě neprodávají a není jisté, jestli je případná zákazníci přijmou, případně jestli se vytvoří dostatečný segment trhu. Sony i tak může využít tyto principy pro integraci senzorů do displej a ušetřit další místo.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

22. 7. 2019, 19:25

Měli by pracovat s LG, ten má patent na Transparentní displej a pracuje na něm.

Marián Macháček

22. 7. 2019, 19:36
Android aplikace

Průhledný concept od sony jsme mohli také vidět u jedné z xperii

Přemysl Vaculík

VIP 23. 7. 2019, 11:20

Myslím že to nebyl koncept, dokonce se takový mobil prodával, ale patřil mezi featurephony.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim